O: Tanskandoggi/Bernhardinkoiran pentuja

kisuvi

23.1 syntyneeestä pentueesta vielä 5 urosta vailla rakastavaa ja osaavaa kotia. Pentujen isä rekisteröity, puhdas Tanskandoggi, emossa 1/4 Bernhardilaista.Molemmat vanhemmat komeita, terveitä ja hyväluonteisia ja nähtävissä.

Pennut myydään eläinlääkärin tarkastamina ja madotettuina 8vkon ikäisinä.
Pennut tulevat kasvamaan lapsiperheessä jossa ovat kasvettuaan kaikessa mukana.
Tottuvat myös kissaan.

Pennun hinta 700e,
varausmaksu 150e vähennetään pennun hinnasta.

Nämä rakkausvauvat lähtevät vain taatusti hyviin, vastuuntoisiin koteihin.Kerrothan itsestäsi ja pennun mahd. tulevasta kodista s.postilla.
Tiedustelut sähköpostiin osoitteeseen: [email protected]
Hinta: 700
Yhteystiedot: [email protected]

5

662

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pallokala

      melko kallis hinta sekarotuisesta. melkein samalla hinnalla saa jo puhdasrotuisenkin. sekarotuinen mikä sekarotuinen, vaikka noin vähän toista rotua olisikin.

    • EmpäTiiä55

      Mutta kun ei ilmene tekstissä mitä rotuja siinä emässä on kaikkiaan:) Ajokoiraakin varmaan???

    • 18+19

      Terveitä (_virallisesti tutkittuja!_) tanskandoggeja jotka on sitä mitä pitääkin eikä vähän sitä sun tätä, eli rekisteröityjä, saa tuohon seittemäänsataan.

      • Meina

        Ei taida kyllä Suomesta saada tuolla hintaa puhdasta doggia nykypäivänä.


      • semmosta
        Meina kirjoitti:

        Ei taida kyllä Suomesta saada tuolla hintaa puhdasta doggia nykypäivänä.

        Meidän paperillinen tanskandoggi maksoi 1500 euroa. Piilokiveksen takia sovittiin että kun poika täyttää vuoden hinnasta hyvitetään 500 euroa takas päin jos jää piilokives. Tonnin doggi oli ja täyttää kohta kaksi vuotta. Hinnat pyörii varmaan normaalisti siinä noin 1200 euron paikkeilla ja valiot vielä enemmän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2222
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1619
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe