> Tänä talvena käytössä olevan influenssarokotteen teho ei ole paras mahdollinen....
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012022915266576_uu.shtml
Tehoton influenssarokote myyty lähes loppuun
5
95
Vastaukset 5
- ei paras
Tehoton?
Lipsahtiko taas kerran lievää liioittelua? - asdvsdbf
Vähän ku uutisoitas että viinan juonti onkin näimmä erittäin huono känniytymisen ehkäisijä; vaikka kuinka juot niin humallut silti.
- sdv dfngdfn
Ihmisten halutaan kai käsittävän asian nyt niin että tauti on niin paha että rokotteen teho ei välttämättä ihan riitä, mutta vielä pahemmin olisi iskenyt ellei olisi ollut elimistössä rokotetta sen iskutehoa heikentämässä.
Sitä ei haluttais kenenkään huomioivan että rokotteen rasittama elimistö ehkä sittenkn nappasi tuon taudin herkemmin ja rokottamattomana olisi voinut tyystin välttyä vaivalta - asdvsdfvb
Joo, eihän se sikakeppikään oikeen tahtonut ehkäistä narkolepsiaa. Oisko siis pitänytkin ottaa vaikka nelinkertanen annos HINI-muusia jottei ois narkkis tarttunut
- xcv cv b
Taas näitä säälittäviä selityksiä: Otin piikkis liian aikasi, suojaava vaikutus ehti jo hiipua. Siksi nyt köhit ja tutiset. Ja sinä, liian myöhään tulit piikille. Tauti tarttui ennenkuin rokote ehti ryhtyä vaikuttamaan. Kappas, tänä vuonna taisimmekin laimentaa liikaa tätä rokotetta, eikä se tapa pöpöjä. Vai onko sittenkin niin että kun tämä on vain hiniä, henziä ja hsniä torjuva niin nyt hyökkääkin rakula, sompi- ja lusiver-virukset. Aijai, eihän yhellä piikillä pärjää oisit ottanut toisenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518