Pitäisikö Suomen satsata ohjuksiin?

Miljardit vaan palamaan, vai mitä?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuohan on kysymättäkin selvää. Näitähän käytetään sitten jos joku alkaa hamuta
niitä alueita jossa ennen meillä oli jalkaväkeä.

Äänestä
  • Aivan totta!
    Ei ole nykysotaa, että tuhat ukkoa
    seisoo metsässä lumihangessa ki-
    vääri kourassa. Etenkin kun tieto-
    jen mukaan ei olis kaikille edes
    kenkiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkki Kyösti kirjoitti:

Miljardit vaan palamaan, vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu