Perussuomalaisten puoluehallituksen oikeudentaju ja moraali ovat suomalaista talouselämää ja kähmintää synkemmät. Vain tosi rosvo varastaa tai pimittää omiltaan ja sen ne puoluehallituksessa tekee. Jonkun pitäisi puuttua pikaisesti asioiden kulkuun, jotta Jusula ja muut Soinin siipiveikot ei ehdi ryöstää ihan kaikkee.
Perussuomalaisten eduskuntavaalivoiton tehneet piirit jäävät taas ilman kunnon tukirahoja, koska rahat halutaan käyttää Soinin eurovaalikampanjaan ja Jusulan firman ylläpitoon.
Meilläpäin ollaan lyömässä hanskat tiskiin. Mennään kuntavaaleihin sitoutumattomina.
Perussuomalaisten eduskuntavaalivoiton tehneet piirit jäävät taas ilman kunnon tukirahoja, koska rahat halutaan käyttää Soinin eurovaalikampanjaan ja Jusulan firman ylläpitoon.
Meilläpäin ollaan lyömässä hanskat tiskiin. Mennään kuntavaaleihin sitoutumattomina.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Samat ovat tunnelmat kautta maan. Soinin hovi törsää ja ryyppää, kentälle ei tule miljoonista juuri murusiakaan. Nyt se on loppu. Hanskoja ripustellaan naulaan kautta maan.
Jo vuonna 2010, edustuskuluihin törsättiin 45000€, piireille annettiin 75000€.
Jytkyvuonna 2011 palkkakulut (Soinin hovi) nousevat rajusti, satunnaiset palkkiot (Jusula) nousevat rajusti, ja piireille annetaan se sama "sääntömääräinen" minimi!
Kesällä saamme puolueen 2011 luettavaksemme, ja vertaamme sitä tähän 2010 paperiin.
http://www.vaalirahoitusvalvonta.fi/se/index/puoluerahoitus/ilmoituslistaus/tilinpaatostiedot/2010/1044184-6/P_TP_2010_Files/PS_Tilinpaatos_2010.pdf
Miten sellainen voi mennä hukkaan, jota ei ole?
Oletko kadedemuluuseri, ja itket vieläkin vaalitappiota?
Vaihda jo levyä, luuseripersu.
Kenttä pyysi rahaa edes kahvipaketin ostoon. Miljonääri Soini tokaisi: "Ei tipu eikä lirise! Omatoimisuus katoaa, jos kentälle aletaan lapioimaan rahaa". -Näinkö se meni?
Persujen välikysymyskin ihan p..ceestä.
http://www.kainuunsanomat.fi/Paakirjoitukset/1194726055720/artikkeli/kasarmeilta ei sodita.html
Avaaja puhuu asiaa.
Mitenkään erityisesti persujen tilannetta korostamatta, ihmisten olisi aika vallata puolueet takaisin itselleen. Monta puoluetta on jo pilattu rahan ja vallan sokaisemalla johdolla. Persut menee tätä samaa tietä. Ei voi mitään, ihmisluonto on sellainen - paitsi tietysti voi yrittää tuota alhaaltapäin takaisin valtausta. Pakkoko se Soini on aina puheenjohtajaksi äänestää?
Soinista on tullut painolasti omalle puolueelleen. Soinin päättömiä öyhötyksiä uskovat enää vain persuSS tupauunot ja roskalehtien toimittajat.
Suomen Maaseudun puolue----->Perussuomalaiset----->Katastrofi
Persut saattavat välttyä perikadolta, jos huudattavat kiireesti uudeksi puheenjohtajakseen Timo Radyn?
Timon eväät on jo valitettavasti syöty. Liian kauan on ollut puolueen puheenjohtajana. Hänen saavutuksiaan ei käy kiistäminen, mutta on osattava siirtyä syrjään oikeassa paikassa. Ja se paikka olisi juuri nyt.
2 vuotta ollut sama levy päällä, eu ja euro.Mitään muuta ei oo kuulunut. Esim: eläkeläiset, työperätön maahanmuutto,asunnottomuus, syrjäytyneet yms. Hiljasta ollut sillä rintamalla.
Ja rakentavaa kritiikkiä ei pj. kestä , hiljentänyt niin Halla-ahon kuin Saarakkalankin.
Maahanmuuttokriittisyys oli se teema, jolla jytky syntyi 2011.
Soinin levy junnaa tosiaankin paikallaan vuodesta toiseen. Ei sitä öyhötystä jaksa enää kuunnelle kuin persujen kaikkein pöhlöimmät tupauunot. Järki-ihmisille Soinilla ei ole poliittisesti mitään myönteistä annettavaa.
Persut ovat tottuneet plavomaan Timppaa. Huutavat sitä nimeä kai unissaankin? Siksikin Timo Räty olisi persuille juuri sopiva puheenjohtaja.
HÖPÖ HÖPÖ..TAAS NÄITÄ ANTIPERSUJEN PARJAUSPUHEITA !!!!
REPIKÄÄ ENSIN VANHA SKP:N JÄSENKIRJANNE ENNENKUIN TULETTE TÄNNE RÄÄKYMÄÄN
Räty ei ehkä vihaa tarpeeksi naisia, että pääsisi persuihin?
Riittävästi vai?
Jos persuilla on joskus ollut moraalia, eipä ole enää.
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/puoluetuki-kelpasi-myos-perussuomalaisille/191299/