Näyttäisi olevan tarjouksia monella operaattorilla. Kokemusta kun ei ole näistä liikkuvista laajakaistoista, niin voisiko joku ystävällisesti kertoa, minkä operaattorin kaista toimisi parhaiten?
Mobiililaajakaista
??!!-
8145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Älä ainakaan ota Soneran halppista, ei toimi niin kuin lupaa.
Onneksi pääsee kohta eroon tästä.... :)
kun kerta kysyit niin itselläni ja muutamalla tutullani on Saunalahti joka sinällään on toiminut kaikinpuolin moitteettomasti ja asiakaspalvelun kanssa on päästy yhteisymmärrykseen mikäli hankaluuksia on esiintynyt. "Oma Saunalahti" palstan ansiosta erilaiset palvelut on nopeasti löydettävissä.
Sen verran on kuitenkin varoitettava ettei minkään operaattorin lupaamat nopeudut toteudu lähimainkaan, joten siihen voit varautua jop etukäteen!
-Kuulun myös itse niihin jotka kerran Sonerasta irti päästyään ei enää varmasti siihen liity, rosvo on rosvo ja "palvelu" on suoraan suolesta.
Eräässä liikkeessä Joensuussa on Soneran omat esittelijät ja kerran erehdyin pysähtymään heidän juttusilleen. Kaveri esitteli heidän nettiyhteyksiään, hänellä oli läppärissä kiinni nettitikku joka ei sattunut "sillä hetkellä toimimaan" arvatkaa tuliko liittymäkaupat, he he.
Just! Ainakin Cittarissa hyökkäävät heti kimppuun. Monesti todella kiusallista kuunnella monesti viikossa samat lätinät. Kierränkin pojat kaukaa. Ärsyttää tuo pakkomyynti.
Meillä on ollut soneran netti ( ei toiminut ) Sopimus purettiin HETI,kun otin yhteyttä kuluttaja viranomaiseen =)
Nyt käytössä saunalahden tupla laajakaista ja TOIMII!!!!!!!
Tästä ei luovuta.
Suosittelen
Ihme homma mulla on ollut täällä kainuun karjalan rajamailla tuo
Saunalahden Nopsa liittymä nyt vuoden ja eikun pelittää
vaikka tapit pätkii kelien mukaan
PS. Nokian tikku oli paska Huavei toimii
Minulla on ollut mokkula housuissa jo 50 vuotta ja pelittää yhä kuin uutena. Naiset kiittää, joku jopa nuolaisee.
Pelittää kuin uutena??? Eli koko ja näkö on kuin vastasyntyneellä? Mahtaa pakkasella pissaaminen olla vaikeaa...