Ei jaksa enää hämmästyttää nämä demareiden pukukooditörttöilyt. Resupekka Junger oli virkaanastujaisissa ylänappi auki ja ilman solmiota.
Presidentti Halonen oli aika mauton pukeutuja. Urpilainen on toiminut pukeutumissääntöjen vastaisesti hänkin jo kerran tai kahdesti.
Kun laitetaan narreja edustamaan kansaa, he ovat kuin narreja.
Presidentti Halonen oli aika mauton pukeutuja. Urpilainen on toiminut pukeutumissääntöjen vastaisesti hänkin jo kerran tai kahdesti.
Kun laitetaan narreja edustamaan kansaa, he ovat kuin narreja.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Äpäs, linkki unohtui
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/skandaali-jungnerilta-asumoka-presidentin-virkaanastujaisissa/art-1288452282940.html
Junkan pää on täynnä paskaa. Halveksittava sika. Mitään muuta ei voi sanoa.
http://talonmiesjulmajj.blogspot.com/2012/03/vallanvainto-oikeaan-suuntaan.html
siitä johtuen ja sen takia . . .
Jos olisin ollut portsari olisin tarttunut Junkkeria niskasta ja persauksista kiinni ja heittänyt hänet pellolle.
Hyvänen aika, miksi olisi pitänyt olla kravatti, kun Sauli Niinistö kerta on TYÖVÄEN PRESIDENTTI ja työväki totta moosen on tätä haalariporukkaa. Maassa maan tavalla ja nyt ei hienostella, mutta pitäähän sitä demareista jotain ikävää yrittää repiä irti, nyt tällä kertaa Mikael Jungnerin kravatista.
Ei sitä hepeneillä ja höyhenillä ennenkään ole politiikkaa tehty ja Eduskunnassamme istuu vaikka minkälaista sakkia varkaista seksin ostajiin. On tämä kumma juttu, naiset saavat Eduskunnassamme esitellä tissejään ja nippa nappa hukkaviivan peittäviä läppiään Rosa Meriläisen tapaan, mutta jos SDP:n fiksuimpaan porukkaan kuuluva ei sonnustaudukaan kravattiin, niin auta armias.
Nythän meidän pitäisi elää modernissa yhteiskunnassa ja moderniin yhteiskuntaan ei kuulu kravatit, vaan siisti pukeutuminen - värikäskin. Vanhoillisuus vaan näyttää iskevän joillekin pintaan vanhuksemme yli kuusivitosen Sauli Niinistön myötä. Tämä Kaarina Suonperä se yrittää joka väliin tunkea niitä ohjeitaan, mutta ne eivät ole enää tästä ajasta.
Mikään ei okseta enempää kuin tämä pari Junger -Suonprä.
Tämä täysin mauton ja järkyttävä myrkynsinisessä kaavussa
reaaliajassa päivystävä muka saintuntija antaa taas lausuntoja.
Panisi nyt tämä eläkeläinen ensin oman vaatekaappinsa kuntoon.
Tämä kömpelön pätemisen mestari Jungner,voi taivas
sitä höyryn määrää jonka Jungnerin päässä höyryää.
Seliseli:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/nyt-puhuu-mokannut-jungner-kravatti-vaarantaa-ympariston/art-1288452347783.html
Sen verran rähjäisen näköinen kaveri, että mahtaako persiitään pyyhkiä?
Ei ainkaan hampaitaan pesee.
Jugner vaarantamassa ympäristöä
YLE:n pääjohtajana:
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2010/05/33919
Puoluesihteerinä:
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2010/06/34027
Kansanedustajana:
http://www.tietoviikko.fi/cio/blogit/ict_standard_forum/ammus omaan nilkkaan/a764813
Media-asiantuntijana:
http://www.tietokone.fi/lehti/tietokone_7_2005/vaikuttaja_mikael_jungner_2328
Erityisavustajana:
http://www.ess.fi/print.jsp?article=16906
Jungner on henkisesti keskenkasvuinen ja sillä on varmaan identiteettikriisi, varsinkin jos vaimonsa Maria on ottamassa avioeroa tästä pellestä. En kyllä yhtään ihmettele...
jotkut eivät kasva koskaan aikuiseksi. Junger kuuluu tähän ryhmään. Se on nuori kapinallinen vielä 70-kymppisenäkin.
Ilman jäsenkirjaa kukaan ei tietäisi Jungerista yhtään mitään. Sälli olisi jäänyt johonkin pikkupalkkaiseksi virkamieheksi. Nyt se on ollut jo Ylen johtaja ja ties mitä.
Pelkkä pyrkyri.
Kyllä kansa tietää! Tyhjät tynnyrit kolisevat eniten.