Kilpilahteen töihin

Olen tulossa kilpilahteen töihin ja työasunto olisi kartan mukaan alueella nimeltään Gammelbacka.. Olisiko kellään vinkkejä liikkumiseen.. asun työkämpässä arkipäivät ja viikonlopuksi sitten kotiin turkuun.. tällä hetkellä en oikein tiedä miten helsingistä edetä fiksuimmalla tavalla ja arkiliikkuminen porvoossa vielä arvoitus..
52150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Paikallisliikeenteeseen: http://www.porvoonliikenne.fi/images/stories/kartat/kartat_paikallisliikenne_reittikartta_talvi_porvoo.jpg

Ja samoilta sivuilta löytyy HKI-PRV-HKI

Kamppulasta pääsee Nesteelle dösälläkin mut en tiiä miten urakoitsijat, tai kai siitä rahalla selviää, vuoroja en tiiä, mut menee niitä useita päivässä..

Olihan sekin siellä:
http://www.porvoonliikenne.fi/aikataulut/kaukoliikenne/aikataulut/13903-tori-gammelbacka-kulloo-kilpilahti-torget-gammelbacka-kullo-skoeldvik

Äänestä

tervetuloa porvooseen:) ollaan muutettu 5 vuotta sitten Turusta tänne..Mies nesteellä töissä:)Porvoosta menee ainakin kerran tunnissa bussi helsinkiin ja sieltä pääse mm.junalla turkuun..Nesteen työntekijät pääsee bussilla töihin näyttämällä kulkukorttia:) (esim.jos menet aamu 7 bussi lähteev ähän jälkeen 6..) Kyllähän täällä asuu,mutta itselle Turku on aina se koti:)

Äänestä
  • Kiitos :) 7 maissa töis pitäs olla mut et mistä bussi lähtee? aikatauluja löytyy mut ne missä on reitit näkyvillä, eivät tunnu kulkevan tätä kautta.. huomenna pitäis 17.30 maissa päästä kilpilahdesta helsinkiin.. arvoitus yhä kuinka :/
    Ensi viikolla koirani tulee mukaan.. sitten menee matkan teko yhä hankalammaksi kun se täytyy töiden jälkeen hakea vielä kämpiltä mukaan..

    Äänestä

Nyt tämä tumputtaja esiintyy tällaisena muuttajana. Ei se mitään ole tänne tulossa.

Äänestä
  • Me naisduunarit ni vähän voidaan tumputella että humpuukkia on kommenttis...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


duunari kirjoitti:

Olen tulossa kilpilahteen töihin ja työasunto olisi kartan mukaan alueella nimeltään Gammelbacka.. Olisiko kellään vinkkejä liikkumiseen.. asun työkämpässä arkipäivät ja viikonlopuksi sitten kotiin turkuun.. tällä hetkellä en oikein tiedä miten helsingistä edetä fiksuimmalla tavalla ja arkiliikkuminen porvoossa vielä arvoitus..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu