Kävin tässä verikokeissa mutta en hoksannut kysyä kuinka saan tulokset.
Siis soittavatko ne sieltä vai soitanko itse ja milloin? Vai mitä teen?
Siis soittavatko ne sieltä vai soitanko itse ja milloin? Vai mitä teen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sinun pitää varata soitto-aika lääkärille ja lääkäri soittaa sinulle sitten tuloksista.
Jotenkin hölmöläistouhua soittaa terkkariin varatakseen soittoajan takaisin, ei voi soittaa suoraan lääkärille tai jollekin tietäjälle tuloksista. Voisivatko edes laittaa tulokset sähköpostilla?
Uunituoreen kokemuksen perusteella terkkarin henkilöstön toiminta on kehujen arvoinen. Koko reissu kotoa takaisin kotiin kesti apteekkikäynteineen ja parin kilometrin ajomatkoineen noin tunnin.
Terkkuja ja iloista mieltä kaikille terkkarissa työskenteleville!
Jos nyt jostakin on ihan pakko antaa pyyhkeitä, niin se on ajanvaraus.
17 minuuttia jonossa tuntui hieman liian pitkältä odotusajalta, vaan sitten kun hoitajaan sai lopulta yhteyden, niin sitten kaikki sujuikin oikein supsikkaasti.
Mikä on kun ei saa varattua aikoja. Päivystysaikana puhelinlinja on ollut pois käytöstä joka kerta kun kuluneen puolen vuoden aikana olen eri syistä yrittänyt saada yhteyden hoitajaan.
Viimeisen vuoden aikana myös lääkäri on ollut joka kerralla eri. Mitä järkeä on määrätä asukkaille oma hoitotiimi ja oma hoitava lääkäri jos henkilökunta ei kuitenkaan pysy samana? Järjetöntä joka kerta kohdata uusi lääkäri joko kasvokkain tai puhelimessa. Mitä pitäisi tehdä että saisi yhteyden omaan lääkäriin!
Ihan käsittämätöntä on nykyisin tällainen terveyskeskustoiminta.
Kahdeksas viikko menossa odotusta.
Hoitotakuu toimii ilmeisen hyvin ja nyt se vielä heikkenee entisestään.
Niitä voi ite alustavasti tutkia sieltä omakannasta. Mutta tosijaan varaat aikaa soittamalla tai jos on luukkua miltä käydä varaamassa.
Niin ja omasta mielestä se terveyskeskushommeli vielä toimii kutakuinkin, mutta ans olla kun hammaslääkärille pitäis päästä. No viimeksi sujui ihan ookoo, mutta usein pitää ootella takaisinsoittoa pari päivää ja sitten vielä sanotaan että soittele uudestaan tai että nyt ei ole sulle aikoja antaakun ei akuuttija asijjoo.
Olen jonottanut erikoissairaanhoitoon jo 4 vuotta.vieläkään ei ole kutsua kuulunut.jalka ihan musta.turvottaa ja helvetin huono olo.mitä tehdä?
Ei niistä kukaan ilmoita, luultavasti jo hukattukin johonkin. Käsittämätöntä ettei kunnallisessa ole vielä edes nettivarauksia ym. sujuvampaa toimintaa. Puhelimessa roikkumiset vois jättää vanhusten ym. netin käyttöä osaamattomien kanavaksi. Ei olis aina linjatkaan tukossa.
Tahallaanhan julkinen terveydenhuolto on paskottu. Vain varakkailla on mahdollisuus yksityisten terveysyritysten hintoihin, ja niille tietysti on kannattavaa "löytää" ihmisestä mahdollisimman paljon vikoja että saisivat myytyä "palveluja" ja "lääkkeitä" muhkeiden voittojen nylkemiseksi yhtiön omistajien taskuihin.