Se on kolmern miehen partio joista yhdellä on pimeännäkö kiikarit ! Liikkuva ja näkymätön pimeässä.Se jolla on kiikarit päässä pitää muita kädestä ja ohjaa mettässä etteivät muut löisi päätänsä mäntyy. Tähän uppoaa ainakin kahden lakkautettavan varuskunnan rahat. On se niin moderni juttu !
SA salainen ase
Maksaa mitä maksaa
265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei ne tuohon uppoa. Ne uppoaa siihen varuskuntien lakkauttamisen ja siirtojen suunnitteluun sekä toteuttamiseen. Todellisia säästöjä ei siis synny, hyvin on hallitusta narautettu ja myöskin kansaa. Kunhan nyt jotakin puuhastellaan...mahdollisimman paljon siirtoja ja sekamelskaa. Näyttää ja kuulostaa vaikuttavalta, säästöt likimain nolla.
On ne kiikarit ihan vallan saatankalliita.Saadaan uppoamaan monia euroja jotta pojat näkis kulkea pimeässä.Ne pystyy sitte paremmin yllättää viholaisen jokka ei niitä pimeässä nää.Tää on tosi modernia sorankäyntiä. Ainoo vaan kun niitä on aina kolmem kimpassa ne ei tiiä missä kaikki muut on mut venttiseiskoilla ne saa hyvin yhteyden vaikka Kongoon.Sillee voi vihollista vaikka hämätä ku ne kuuleki jotain Kongolaistapälpästystä poikain venttiseiskoista ja ne vallan säikähtää hyäkänneensä väärään maahan.Sillä välin ylipäällikkö saa monta kuukautta lisäaikaa miettiä seuraavaa siirtoa vaikka Silja Linen ruottin risteilyllä kun se käy hakemassa lisää hiusverkkoja sieltä.Näin on.