Olet täällä,mutta annetaan asian jo olla,eikä muistella pahalla.Ei mulla ole sua kohtaan mitään kaunaa asian tiimoilta.Et ehkä juuri nyt,mutta kuitenkin käyt täällä.
Kyllä mä tiedän,että sä
tajua jo se
47424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Oikeasti minua ei liikuta, että ketä hän täällä kaipaa, vai kaipaako yhtään ketään
no tää ei ollut mulle, koska hän nyt ainakin oli niin v...n kaunanen koko ajan, mitä mäkin olisin voinut olla.. Mut tälläsiin viesteihin vois oikeesti laittaa kunnon tuntomerkit, niin menis paremmin perille!
Niin, mutta voihan se olla joku hänen tuttunsa, joka täällä vedättää, joka siis tuntee sen saman ihmisen. Maailma on nääs hulluja piipertäjiä täynnä. Sinuna en luottaisi täällä mihinkään.
Joo! Annetaan olla. Eihän siinä mitään ollutkaan. Turha ja tavanomainen ihastuminen. Just näin... Hyvä tietää, ettet kaipaa.
Rakas! Ikävöin päivin ja öin
Mä ainakin kaipaan Häntä
Mitä sä ap jauhat tuota asiaa päivästä toiseen. Tosin kyllähän sä itket, raivoat, rakastat, ikävöit, vihaat, otat, jätät, lirkuttelet jopa uhkailet riippuen siitä, millä tasolla sun henkinen minäsi milloinkin on.
kirjoittavat omia ajatuksiaan purkaakseen, eivätkä niinkään häiritäkseen teksteillään sitä jotakuta "häntä".
No ihan niinkuin tahdot.. Eihän sille mitään voi ettet tunne samoin...
Mä tunnen ainakin samoin, mutten voi tietää, oletko juuri Hän?
ei voi tietää ei.
Olenhan mä täällä ja juuri nyt.
Minulla kylläkin on jotain sua kohtaan, mutta viimeksi ei kylläkään sanasi lämmittäneet - sait minut kyyneliin ja itsesäälin valtaan.
Silti olen pohjimmiltani erittäin herkkäsieluinen, ja haluaisin olla ystävällisen lempeä sua kohtaan, jos se onnistuisi.
Kaikkein pahinta tänne kirjoittaessa on se, että et ap. ole kuitenkaan juuri Hän.
Missä kuka häh minä,sinä,hän,me,te,he....
Hänelle : älä mua enää kaipaile. Mä en ole sopiva sulle millään lailla. Sä tarvitset ja ansaitset kaltaisesi, et tällaista monissa spermoissa marinoitua.
mut oot halpa :) ja toi marinointi
Kyllä kenellekään kelpaamaton poika aina neitsyen ansaitsee, jotta voivat olla koko ikänsä onnellisina selibaatissa.
vikaa. kiihkee seksi on parasta. mä en vaan tykkää mällimarinoiduista mainoskylteistä se täs oli homma kato :)
No johan sinä puhut mällistä ja spermasta kuin ruisleivästä. Onnea sellaisen etsintään, mitä et noilla jutuillas ansaitse etkä tule saamaan.
seuraa keskustelua kovin tehokkaasti
Tein sinusta ainoan huomion, mikä on hyödyllistä tehdä. Muuta seurattavaa ei nollassa ole.
En ole kuvotusten kultakala, joten nimittelyt sikseen kuvotus.
Miten voi joku itsestään kirjottaa tuolleen. Sun on pakko olla joku ääliö feikkispede. VITTU HANKI ELÄMÄ; KUN SITÄ VIELÄ ON JÄLJELLÄ....
kuitenkin kun sait tehtyä hyödyllisen huomiosi ja hyvä että edes sen verran seurattavaa kuitenkin, kultakala. ei minun tiedossani ole ketään kuka jutuillaan havittelisi täältä jotakin mutta onnea sinulle aatteinesi kun se näkyy sinulla ajatusmallina olevan, ainakin muille, ei se niin vierasta siis voi olla itsellesikään
sössöti sössön... turha yrittää kalastella kaloja, ei täällä niitä sinulle ole koskaan ollutkaan. Toivotaan, että mauttomat juttusi purevat paremmin ulkoilmassa.
kyllä mä sut löysin nääkkönä nytki sätkit mun verkossani
mut ei siinä mitään, se on moro :D
Totta ****ssa se on joku mustasukkainen feikkispede, joka ei osaa kypsemmin käsitellä pettymystään.
"Sätkin"? Missäköhän verkossa? Kovat on luulot pakinsaaneella =D
et taida käsittää ?? ja luulet taas kokoajan mua joksikin tietyksi henkilöksi vielä kaiken lisäksi ja koitat jotenkin ovelasti kuittailla vissiinkin :) hiano homma, kultakala
Miksei näihin voisi edes laittaa meneekö naiselta miehelle vaiko mieheltä naiselle. Vaikea on tajuta kenenkään tälläisen perusteella mitään.
Siinä taas yks idiootti joka luulee et nimettömillä viesteillä voi hoitaa kahen ihmisen asioita ! Missä on järki vai onko sitä ollenkaan ?
Vai ei sulla mitään kaunaa . Herran jestas . Ei todellakaan voi olla mitään kaunaa sulla nimittäin sulla.
puhua ?
päänsisäisestä ihmisestä joksi se kuvittelee aloittajan.
Mä olen tällaisiin viesteihin aina hieman pettynyt. Ajattelin, että asiat ovat jo siinä jamassa, että ei tarvitse suhtautua noin vaan että voi ihan kohteliaasti ja normaalisti jutella. Meidän välit on jo olemattomat, joten ei ole niistä pelkoa ja mun mielestä on aina ystävällistä ja kohteliasta jättää toiselle sellainen kuva itsestä ja suhtautumisesta jo hajonneisiin väleihin, jonka kanssa on helpompi elää. Toivoisi sellaista kunnioittavaa ja ystävällistä suhtautumistapaa. Sellaista täysin normaalia. Nyt kun se tunteiden puolesta on varmasti mahdollista.
Miksi sellaista suhtautumistapaa ei sun puolelta ole? Miksi kuvittelet, että roikkuisin sussa, jos antaisit vahingossa vääriä signaaleja? Siitäkö tuo epänormaali suhtautumistapa ja tarpeeton kylmyys johtuu? Olen ihan yhtä ylitse koko asiasta, harvoin muutenkaan haluaisin löytää itseäni mistään roikkumasta. Ei kuulu tapoihini. Siitä tuskin on siis mitään huolta.
Mielestäni annoin sulle joskus oman suhtautumistapani muutoksen ja yritin auttaa ja osoittaa välittämistä, vaikka kaikki oli jo hajonnut, jotta sun olisi helpompi olla niiden asioiden kanssa. Niin vähän kummastuttaa se, että et halua tehdä samaa mulle. Mun mielestä sellainen on normaalia, kun asiat loppuu, että ne voi laittaa pois jotenkin ystävällisesti ja yhdessä toisen kanssa, jotta niiden ei tarvitse syödä sisältä tarpeettomasti.
Vai sitäkö haluat, että ne syö mua sisältä tarpeettoman paljon?
jatkuu, jatkuu, jatkuu, jatkuu....ikuisuuksiin..en edes jaksa ajatuksella lukea.
olisi tarpeenkaan lukea jonkun sinulle vieraan ihmisen tarinaa ?
deja vuu iski
olet itsekin
että se oli sille itelle ja siks veetuili.
hauku kenenkään kirjotuksia enkä luule niiden olevan itelleni niinku sä teit.
Kappalejaot ja kaikki etkä kelpuuta, törkeetä...
Miten kukin haluaa toimia. Venyttääkö asioita ilkeyttään vai tahallaan vai siksi kun ei osaa luopua oikeasti? Veikkaisin, että ei se sunkaan oma käytös aina välttämättä tähtää helppoon, selkeään ja nättiin (eli pitävään) loppuun.
Jos haluat liirumit loppumaan, niin tiedät varmaan miten se tapahtuu. Eihän ne tarvitse käsitellä kuin kerran, ainaisen jauhamisen sijasta. Mutta miten kukakin haluaa. Ja miksi...
iteppä näytät olevan jauhamassa siinä samaa sontaa ku muutkin ... ei kannata sillon mopottaa muille mitään.
luullut jotain itselleni olevaksi ? tai haukkunut ?
on sitä ihan pahimmasta päästä
Sehän se mun pointti olikin tässä, että mun ei tarvisi enää jauhaa sitä, jos asiat voisi sillä tavalla aikuismaisen ystävällisesti käsitellä loppuun. Kun sitä ei tapahdu, niin aiheutuu tarpeetonta tuskaa kun joudun pyörittelemään kaikkea itsekseni.
Yritin joskus osoittaa välittämistä, vaikka olin aika vihainen. En siis enää ole, mutta olin silloin vielä ja sain laitettua sitä aika paljon syrjään ja yritin osoittaa, että kaikki on hyvin eikä tarvitse tuntea pahaa oloa asioista, jotta toisen olisi helpompi elää kaiken tapahtuneen kanssa ja se saisi laitettua asiat kauniisti muistojen rasiaan. Hänellä kai oli paha olo silloin.
Mullakin on joskus paha olo ja toivoisin, että muhun voisi suhtautua samoin ja ottaa vastuunsa siitä, että meidän välillä on ollut jotain, joka pitää laittaa pois ja sen voisi tehdä tavalla, joka ei aiheuta turhaa kipua. Sen sijaan, että antaisi sen vaan roikkua tuskaa aiheuttamassa käsittelemättömänä.
Kaikista ihmisistä ei jää hyvää muisteltavaa. Joten parempi olla muistelematta ollenkaan.
tänne tulla mainitsemaan asiasta joka toiseen ketjuun ?
URPO
Jos olet aikuinen ihminen luulisi sinultakin löytyvän sitä mulkkendaalia edes sen verran että voisit kertoa irl tuon viestisi hänelle jos et kanna kaunaa hänelle.
Ei voi ymmärtää miten raukkamaisia pelkureita ihmiset ovat.
Miten ihmisistä ei löydy edes sen vertaa suoraselkäisyyttä, rohkeutta, ja sitä kunnioitusta toista ihmistä kohtaan että selvittäisi välinsä irl.
Se ei kuitenkaan vaadi kummosta rohkeutta tiedän sen koska itse olen sen aina tehnyt.
Vai onko jälkeenpäin helpompaa muistella jättäneensä asiat aina perseelleen sitten jossain anonyymillä keskustelu palstalla ja huudella nimettömänä puskista ettei kanna kaunaa ?
Grow up people, who ever you are.