Oonks raskaana ?

16vuotias

Harrastin mun poikaystävän kanssa suojaamatonta seksiä kun oltiin juhlimassa 17.2 ja tein raskaustestin 1.3 jolloin mulla ois pitäny alkaa kuukautiset ja se oli negatiivinen, mut mulla ei ole vieläkään alkanut kuukautiset ja ne ovat aina olleet säännölliset. Mun mahaan on vihlonut välillä todella kovaa ja rinnat ovat herkät. Myös ollut paljon päänsärkyä ja väsymystä ja vatsa ihan sekaisin kokoajan.

1

192

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • soontobemomandproud

      Kun on mahdollista, että et ole vielä testiä tehdessä ollut edes hedelmöittynyt kun aikaa yhdynnän ja testinteon välillä on alle kaksiviikkoa. Testi näyttää siis automaattisesti negaa, sillä se keltarauhashormoni ei nouse niin nopeasti. Hedelmöittyminen kun vie yleensä sen kolme viikkoa ja testi alkaa plussailla yleensä rv 4 jälkeen varmasti.. 3 viikoilla saattaa näyttää haamua jos on mahdollista olla raskaana. Laskujeni mukaan olet yhdynnän paikkeilla kenties jopa ovuloinut, joka nostaa mahdollisuuksia raskaudesta.. Odota nyt siis rauhassa kymmenisen päivää ennen uutta testiä, jotta saat luotettavan tuloksen ja varaa myös aikaa labraan mistä asia varmistuu :-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1246
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      987
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    10. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      486
    Aihe