Kokemuksia vaa'asta

OnMyWay.

Ajattelin jakaa oman kokemukseni vaaka miehestä. Olen itse kalat horoskoopiltani. Noh, juttuhan alkoi viime joulukuussa. Tapasimme baarissa. Olimme sitä ennen tavanneet 1,5 v aikaisemmin kesällä, silloinkin baarissa ja hän saattoi minut kotiin. Olin itse silloin onnellisesti suhteessa ja vaikka mies silloin olisi halunnut enemmän, torjuin hänet kohteliaasti.

Nyt viimeksi baarissa juttelimme koko yön ja poistuimme yhdessä baarista. Kumpikin olimme suhteessa, miehellä ihan naisystävä ja pari lasta. Eivät olleet naimisissa, tosin olivat olleet jo 10v yhdessä. Meillä oli hauskaa sinä iltana ja sitten seuraavana päivänä alkoi viestittely. Näimmekin pian uudestaan. Miestä hieman omatunto kolkutteli, mutta pian sekin kolkuttelu loppui, koska olihan heillä jo naisensa kanssa mennyt monta kuukautta huonosti. Näimme yhä useammin ja viestiteltiin/soiteltiin. Lopulta puheltiin, millaista ois yhessä olla, mikäli kumpikin oltaisiin vapaita. Ja niinhän siinä kävi, että vuoden vaihteessa sille miehellä ja naiselle tuli ero. Niin tuli itsellekin. Jatkoimme tapailua kummankin hoidellessa ''eroasioita''. Vietimme yön toisten kanssa ja oli ihanaa. Vaaka on äärettömän hellä ja hyvä sängyssä, sekä ihanan rakastava ihminen. Kaikki meni parisen kuukautta hyvin. Sitten yks kaks mies alkoi perääntyä. Häntä hieman huoletti oma tulevaisuus. Talovelka yksin maksettavana ja lapset, joiden tapaamiset piti aina sopia.

Hän alkoi empiä, kertoi että olen ihana nainen, mutta ei tiedä mitä haluaa. Juuri tämä en tiedä-virsi alkoi ärsyttämään minua. Sitten taas soiteltiin ja viestiteltiin jotain. Hän kertoi, että ajattelee minua. Nähtiinkin ja heti sen jälkeen hän laittoi viestin, että olen niin kaunis ja ihana. Noh viestiteltiin taas ja sitten loppu yhteydenpito. Kyselin, että mitä kuuluu ja hän vain laittoi viesti, että ''hyvää syntymäpäivää :)'' eikä muuta vastannut. Sen jälkeen ei ole kuulunut mitään, enkä viitsi kysellä, kun ei anna itsestään mitään irti.

Eniten juuri ärsyttää tämä, kun ei voi sanoa, mitä mielessä liikkuu. Itsellä on hyvin hämmentynyt olo, kun teot ja puheet ei täsmää ja sitten ei puhuta mitään. En ole nyt viikkoon kuullut ihmisestä. Kerran laitoin viestin, että mitä kuuluu jne.? mutta mitään vastausta ei kuulu. Raastavaa tällainen kun ei tiedä, mitä se ajattelee tai meinaa. Olisi parempi ehkä unohtaa koko ihminen van kun ei se vaan niin helposti käy. Kuitenkin mies jo puhui yhteisistä suunnitelmista ja näin.

No ottakoot itse yhteyttä jos ottaa, mutta pitää minunkin mennä elämässä eteenpäin. Onko tämä tyypillistä? Jakakaahan kokemuksia.

4

1352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jouskarityttö

      Vanha ketju, mutta vastaan silti. On todella tyypillistä vaakaa.. Itsekin saanut ihan vasta kokea tämän raastavuuden, aiemmin en vaakoja tuntenut ennen kuin siihen suhteeseen lähdin. En voi kuitenkaan ehkä sanoa, että ei olisi kannattanut. Olihan se ihanaa niin kauan kuin sitä kesti. Sitten ihan yhtäkkiä kylmeni, kuin toinen ihminen. En voinut käsittää mikä tuli. Enää ei viesteihinkään vastattu, vaikka viimeksi vielä oli rakkautta vannottu. Jotain selitystä lopulta sain, mutta tuntuu että sekin oli jotain niin ympäripyöreää etten vieläkään ymmärrä miksi yhtäkkiä loppui kuin seinään. Onneksi täällä on näköjään muita vastaavia kokemuksia. Ennen en ole noin ristiriitaiseen merkkiin törmännyt. Ja minä kun aiemmin luulin että juuri vaa'at ovat tasapainoisia..

    • Missumä

      Vaaka on pelkuri ... ja jahkari.
      Sen pää ei jaksa käsitellä monia vaativia asioita ,etenkään suhdejuttuja ja pakenee niitä sitte tuolla tavoin.
      Teot ja puheet ei todellakaan aina täsmää.
      Mulla itellä on vaakamies tällä(kin)hetkellä ja on ollut menneessäkin ,itse asiassa muita merkkejä ei juurikaan ole kumppanina ollutkaan :) ja itse olen tulen merkki , tosin nousuvaaka.
      Vaa'assa on monia hyviä puolia , mm ' on hauska, sosiaalinen, hurmuri,kiltti ( liiankin),toisia ajatteleva / huolehtivainen ,hellä ,rakastava ... mutta yks huonoista puolista on se että rakastaa naisia ja on niin seurallinen että flirttailee herkästi ( ehkä huomaamattakin )
      ja oma nainen unohtuu miltei tyystin siinä mikäli muuta mukavaa seuraa on ympärillä.
      Että naisjutuissa en menisi 110 luottamaan vaakaan ( mieheen ), hänellä kun on yleensä ( ainakin mun tapauksessa ) naisia myös kavereina ja se täytyy hyväksyä jos ja kun vaa'an kanssa elelee. Näin loppuun voisin sanoa että yhtälailla on rakastettava että kuristettava mies :DD vuoronperään.

    • Anonyymi

      hemmetti. olen vaaka, mies 50risat. tuo edellinen kommentti oli kuin minusta tehty! pakko tunnustaa! minun syntymäajastako se johtuu että naisia tulee ja menee, milloin on entinen kehässä, milloin joku uusi. ketään en petä enkä jätä mutta jotenkin vaan maisemat muuttuu tämän tästä. onko rauhoittumisesta mitään toivoa?

      • Anonyymi

        Mikä rauhoittaa vaaka miehen? Voisiko se olla scorpioni nainen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      137
      1991
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      128
      1625
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1506
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      88
      1413
    5. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      32
      1381
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      132
      1214
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      50
      1100
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      24
      1089
    9. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1021
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      51
      884
    Aihe