Ajattelin jakaa oman kokemukseni vaaka miehestä. Olen itse kalat horoskoopiltani. Noh, juttuhan alkoi viime joulukuussa. Tapasimme baarissa. Olimme sitä ennen tavanneet 1,5 v aikaisemmin kesällä, silloinkin baarissa ja hän saattoi minut kotiin. Olin itse silloin onnellisesti suhteessa ja vaikka mies silloin olisi halunnut enemmän, torjuin hänet kohteliaasti.
Nyt viimeksi baarissa juttelimme koko yön ja poistuimme yhdessä baarista. Kumpikin olimme suhteessa, miehellä ihan naisystävä ja pari lasta. Eivät olleet naimisissa, tosin olivat olleet jo 10v yhdessä. Meillä oli hauskaa sinä iltana ja sitten seuraavana päivänä alkoi viestittely. Näimmekin pian uudestaan. Miestä hieman omatunto kolkutteli, mutta pian sekin kolkuttelu loppui, koska olihan heillä jo naisensa kanssa mennyt monta kuukautta huonosti. Näimme yhä useammin ja viestiteltiin/soiteltiin. Lopulta puheltiin, millaista ois yhessä olla, mikäli kumpikin oltaisiin vapaita. Ja niinhän siinä kävi, että vuoden vaihteessa sille miehellä ja naiselle tuli ero. Niin tuli itsellekin. Jatkoimme tapailua kummankin hoidellessa ''eroasioita''. Vietimme yön toisten kanssa ja oli ihanaa. Vaaka on äärettömän hellä ja hyvä sängyssä, sekä ihanan rakastava ihminen. Kaikki meni parisen kuukautta hyvin. Sitten yks kaks mies alkoi perääntyä. Häntä hieman huoletti oma tulevaisuus. Talovelka yksin maksettavana ja lapset, joiden tapaamiset piti aina sopia.
Hän alkoi empiä, kertoi että olen ihana nainen, mutta ei tiedä mitä haluaa. Juuri tämä en tiedä-virsi alkoi ärsyttämään minua. Sitten taas soiteltiin ja viestiteltiin jotain. Hän kertoi, että ajattelee minua. Nähtiinkin ja heti sen jälkeen hän laittoi viestin, että olen niin kaunis ja ihana. Noh viestiteltiin taas ja sitten loppu yhteydenpito. Kyselin, että mitä kuuluu ja hän vain laittoi viesti, että ''hyvää syntymäpäivää :)'' eikä muuta vastannut. Sen jälkeen ei ole kuulunut mitään, enkä viitsi kysellä, kun ei anna itsestään mitään irti.
Eniten juuri ärsyttää tämä, kun ei voi sanoa, mitä mielessä liikkuu. Itsellä on hyvin hämmentynyt olo, kun teot ja puheet ei täsmää ja sitten ei puhuta mitään. En ole nyt viikkoon kuullut ihmisestä. Kerran laitoin viestin, että mitä kuuluu jne.? mutta mitään vastausta ei kuulu. Raastavaa tällainen kun ei tiedä, mitä se ajattelee tai meinaa. Olisi parempi ehkä unohtaa koko ihminen van kun ei se vaan niin helposti käy. Kuitenkin mies jo puhui yhteisistä suunnitelmista ja näin.
No ottakoot itse yhteyttä jos ottaa, mutta pitää minunkin mennä elämässä eteenpäin. Onko tämä tyypillistä? Jakakaahan kokemuksia.
Kokemuksia vaa'asta
4
1212
Vastaukset
- Jouskarityttö
Vanha ketju, mutta vastaan silti. On todella tyypillistä vaakaa.. Itsekin saanut ihan vasta kokea tämän raastavuuden, aiemmin en vaakoja tuntenut ennen kuin siihen suhteeseen lähdin. En voi kuitenkaan ehkä sanoa, että ei olisi kannattanut. Olihan se ihanaa niin kauan kuin sitä kesti. Sitten ihan yhtäkkiä kylmeni, kuin toinen ihminen. En voinut käsittää mikä tuli. Enää ei viesteihinkään vastattu, vaikka viimeksi vielä oli rakkautta vannottu. Jotain selitystä lopulta sain, mutta tuntuu että sekin oli jotain niin ympäripyöreää etten vieläkään ymmärrä miksi yhtäkkiä loppui kuin seinään. Onneksi täällä on näköjään muita vastaavia kokemuksia. Ennen en ole noin ristiriitaiseen merkkiin törmännyt. Ja minä kun aiemmin luulin että juuri vaa'at ovat tasapainoisia..
- Missumä
Vaaka on pelkuri ... ja jahkari.
Sen pää ei jaksa käsitellä monia vaativia asioita ,etenkään suhdejuttuja ja pakenee niitä sitte tuolla tavoin.
Teot ja puheet ei todellakaan aina täsmää.
Mulla itellä on vaakamies tällä(kin)hetkellä ja on ollut menneessäkin ,itse asiassa muita merkkejä ei juurikaan ole kumppanina ollutkaan :) ja itse olen tulen merkki , tosin nousuvaaka.
Vaa'assa on monia hyviä puolia , mm ' on hauska, sosiaalinen, hurmuri,kiltti ( liiankin),toisia ajatteleva / huolehtivainen ,hellä ,rakastava ... mutta yks huonoista puolista on se että rakastaa naisia ja on niin seurallinen että flirttailee herkästi ( ehkä huomaamattakin )
ja oma nainen unohtuu miltei tyystin siinä mikäli muuta mukavaa seuraa on ympärillä.
Että naisjutuissa en menisi 110 luottamaan vaakaan ( mieheen ), hänellä kun on yleensä ( ainakin mun tapauksessa ) naisia myös kavereina ja se täytyy hyväksyä jos ja kun vaa'an kanssa elelee. Näin loppuun voisin sanoa että yhtälailla on rakastettava että kuristettava mies :DD vuoronperään. - Anonyymi
hemmetti. olen vaaka, mies 50risat. tuo edellinen kommentti oli kuin minusta tehty! pakko tunnustaa! minun syntymäajastako se johtuu että naisia tulee ja menee, milloin on entinen kehässä, milloin joku uusi. ketään en petä enkä jätä mutta jotenkin vaan maisemat muuttuu tämän tästä. onko rauhoittumisesta mitään toivoa?
- Anonyymi
Mikä rauhoittaa vaaka miehen? Voisiko se olla scorpioni nainen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.3076992Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill652089- 1751807
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä151307- 1121257
Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181691190Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie71176RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j541086Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j411041Martina pääsee upeisiin häihin
Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.288992