Kymen demarit - huumorintajutonta porukkaa

Juppo-Nalle

2

62

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ohi on

      STT 5.3

      Tietotekniikkayhtiö Fidenta saattaa irtisanoa suurimman osan työntekijöistään. Yt-neuvottelujen jälkeen yhtiö saattaa vähentää jopa 150 työntekijää.

      Fidentan palveluksessa on yhteensä noin 200 henkeä. Vähennykset tehtäisiin viimeistään ensi vuoden alkupuoliskolla.

      Fidentan omistavat it-yhtiö Tieto ja rahoituskonserni Nordea.

      Yt-neuvottelujen syynä on erityisesti Nordean toiminnan tehostaminen. Fidenta toimittaa Nordealle järjestelmäkehitys-, järjestelmähallinta- sekä integrointi- ja konsultointipalveluja.

      Fidentan palvelutuotantoa aiotaan myös siirtää osittain Tiedon palvelukeskukseen Kiinaan, Intiaan tai Tšekkeihin.

    • Peruspena48903485094

      Miten olis jos te kaikki kommarit ulkoistaisitte osaamisenne pois suomesta ja muuttaisitte somaliaan. Siellä ei paha kapitalisti varmana kiusaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      950
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      828
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      497
      779
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      707
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      644
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      36
      586
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      480
    Aihe