Rankkaa oman ittes kanssa,että ei voi muutakuin nostaa peukut ylös ja peukuttaa.Tsemiä!
Sulla on varmaan tosi
minun puolesta
21294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
realistinen
Tarvitse selälletaputtelijoita.
Voi jeesus, kauhean ylpeä olet, kuka tässä taputtelee selkään, ei yhtään kukaan. Sä olet omanlaisesi pakkaus, niin kuin on muutkin, en mä sua sääli yhtään mistään, älä luulekaan. Ei ole varmaan helppoa, ei ole, mutta en sääli, en pelkää enkä mitään. Ei silti tarvitse olla ilkeä.
Emmä sun sääliä kaipaa. En kaipaa kenenkään !!!!!!
Ei se ole sääliä, ei sinne päinkään. Olet tosi mielenkiintoinen persoona, siitä minä kiinnostuin. Luottaisit mun sanaan, sanoit, että olen tärkeä, voisin olla paljon tärkeämpi, jos antaisit tutustua itseesi ja ihan niin vaan. On ihan hyvä jutella asioista, vaikka se tuntuisi aluksi vaikealta. Silleen ne arkipäiväistyy ja tulee osaksi elämää selkeämmin. Sä olet tärkeä mulle, niin kuin taisin aamulla kirjoitellakin, vaikka en tiedä menikö oikealle ihmiselle. Etkö usko, että sinä voisit antaa minulle jotakin, esim. ystävyyttä. Niitä ei ole kellään vissiin liikaa, varsinkaan sellaisia vähän syvällisempiä tapauksia, joille voi kertoilla enemmänkin asioita, eikä vaan hyvää päivää kirvesvartta. Toivon, että annat mahdollisuuden.
Tämäkin on sellainen viesti jonka voisi omia kuka tahansa tai ainakin aika moni . Mä nyt olen tälläinen aina ahdistunut mutta yritän olla positiivinen. Ja eihän tämä varmaan mulle ollut kunhan vastasin.
hiukan joo, mutta kesää kohti parempi mieli, vielä kun saan nuo mielialalääkkeet käyttöön.Odotan että pääsee grillailee omaan huvimajaan, ja ehkäpä kesällä rakentelen tai kasaan semmosen kylpytynnyrin...siinä sitten liottelen itseäni tuntitolkulla musiikkia kuunnellen ja hiljaisuudesta nauttien.On muuten mukava kokemus näin keväällä...ulkona pari astetta pakkasta, lämmin vesi ja tähtitaivas
sekä tietysti juotavaa, olutta tai siideriä, kestän kun tiedän että se tulee, siis kesä.
Ihan kiva visio, on tullut kokeiltua tuota lilluttelua aika lailla, se on ihan hauskaa, kun vesi on yleensä kylmää järvissäkin vielä kesäkuussa. Milloinka tämä alkoi, nytkö vasta saat lääkkeet vai? Taitaa olla aika sekava olo?
ei todellakaan, masennusta tämä vain.Lääkärin kanssa juteltiin, että vois olla hyvä ottaa vähäksi aikaa käyttöön, en vielä oo saanut mutta varmaan lähitulevaisuudessa, jos ei olo muuten korjaannu.
Ai minä luulin, että kyse oli skitsofreniasta, mistä lie sain päähäni. No eipä ole ihme, että vetää maahan päin, aika ihmeellisesti sä jaksat vetää työhommia. Kannattaa ottaa lääkkeet käyttöön, kyllä ne auttaa, fysiikkaahan se vain on, ja kyllä niistä pääsee eroon. Mä ajattelin, että oliko joku kuollut, kun kirjoitit noita muistokirjoituksia, mutta taisi mennä tämän piikkiin.
mitä muistokirjoituksia?
Just, ei tainnut sitten olla sinun. Täällä menee hienosti puurot ja vellit sekaisin, mutta mitäs pienistä. No miltä tämä tuntuu? Tuntuisiko ilkeältä tutustua? En minä sinua ahdistella tahdo, kunhan kyselen.
tuttavallinen, ettensanoisi.Ei kai se nyt ilkeältä tunnu jos tutustuu :) itse olen suht sosiaalinen...yleensä, paitsi tällä hetkellä on oikeesti aika rankkaa.Mutta ystävät ja kaveritkin ovat kyllä tervetulleita.No mistäpäin?
Juu, anteeksi olen kamala, olet vaan jäänyt askarruttamaan, ja olen vähän hirveä jyrä, kun saan jotain päähäni. Kuopiosta kiitos kysymästä, mutta samalla en oikein mistään. Mutta vietetään kesä yleensä kehäkolmosen ulkopuolella, ja nautin kyllä sellaisesta mökkimeiningistä, kesäteatterista ja oudoissa vaatteissa hörhöilystä metsäteillä, eli aika maalainen, vaikka yhteensä olen täällä pk-seudulla asunut jo reilusti yli puolet elämästä. Entä sinä? Onko sulla muuta duunia kuin tuo iltatyö?
vuorotyö, vähän sekaisin vain nuo vuorot tällä hetkellä, kun olin välillä vähän saikulla, ja tuli tehtäväkuvaan pieni muutos.No mitäs itse puuhailet työkses, vai opiskelet?
Opetan osan työajasta suomea aikuisille maahanmuuttajille, eli olen se ikävä pilkunviilaaja täällä :-). Ja työnkuvaan kuuluu paljon myös kaikenlaista muuta. Onko sulla joku urheilutausta?
ei sen kummempi urheiluhullu, kesäisin pyöräilen, ja just noita grilliparty yms. juttuja, kalastelen, marjassa käyn sillointällöin, laulelen, käyn joskus tanssimassa...siinä jotain, mitä tuli extempore mieleen.Työ on ihan perus varastoduuni.Mikäs tuo "oudoissa vaatteissa" hörhöily oli? kiinnostaa.
No töissä joutuu pukeutumaan aika siististi tai ei kun oikeesti tykkään kyllä pitääkin korkkareita yms. Mutta kotona olen ihan räjähtänyt vähän niin kuin tämä huusholli muutenkin. Kesällä se äityy pahemmaksi, ja maalla voi muutenkin olla kuin ellun kana. Oudoissa vaatteissa mielelläni olisin silleen, että alkaisin taas harrastamaan teatteria, mutta nyt ei ole mahdollista, hyvä jos ehtii hengittämään. Onneksi töissä saa vetää showta ihan sydämensä kyllyydestä, mitä enemmän riehut, niin sitä enemmän paapat tykkää :-).
Eli aika maanläheisiä harrastuksia. Mistä sulla tommoinen mielikuvitus sitten on? (Sori maikka aloittaa..-kjfjjfhfh) Oletko harrastanut sitä jossain vai vaan täällä :-)?
muistokirjoituksista, isäukkeli kuoli tuossa reilu vuos sitten, olisko jotain siihen liittyvää kirjoittelua? asutelen nykyään maaseudulla ja tykkään kyllä...rauhallista ja edullista asumista.Suurimman osan elämästäni kaupungissa asuneena koen sen omimmaksi paikaksi,mutta yksin ei oo kovin mukavaa asua, etenkään talvisin, siksi liituan ympäri suomea, ja joskus sitten vähän kauempana, asun täällä pohjoissavossa(anteeksi kirjoitusvihreet) mutta hyvää yötä ja jatketaan tästä vaikka huomenillalla, jos et jo kyllästynyt?
Pohjois-Savossa vai :-D? Ettet jopa Kuopion suunnalla. Kukahan lienetkin, ei ainakaan murre mitenkään paista läpi. Sille edelliselle ihmiselle vastaus, että en ole kyllästynyt, mutta tämä pohjoissavolainen, niin en minä nyt siitä sakista ole sen kummemmin kiinnostunut.
olin, ja asun...mutta en kuopiossa, eikä se murre paistakaan, kunei oo kunnolla tarttunutkaan, mutta ossoon minnäi jottai huastoo, jotta neeti saes selevöö minkäköhälaenen äijä kysseessä.vuan mittee tuumit, pallaillaan...