http://www.vuokraovi.com/vuokraovi/main/showrental.action?id=127254
1h, kk, kph, s,... kerrostalo, 1 036 €/kk ???????????, 37 m2 ?????????????
Pikavippi on todellakin halvempaa.
1h, kk, kph, s,... kerrostalo, 1 036 €/kk ???????????, 37 m2 ?????????????
Pikavippi on todellakin halvempaa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
12 432 euroa vuodessa 37 m2 kopista on petos. Asunnon omistajan omat kulut asunnosta vuodessa on vain max. 2220 euroa.
saisi tuo kupla jo puhjeta, sen verran sairaat vuokrat joka paikassa
ei puhkee kupla kun soskut ja kokoomus häärää hallituksessa.
Huomasitteko, kyseessä Majoituspalvelu. Eli tuonne laitetaan jotain vähäosaisia, tai Mamuja, ja kaupunki/valtio maksaa, eli veronmaksajat. Helvet.in hienoa!
Tuotahan vuokraa Forenom, jonka businesidea on vuokrata lytaikaisesti kalustettuja huoneistoja esim. reissutyötä tekeville, jotka tarvitsevat lyhytaikaisesti asunnon.
Eli tavallaan korvaa hotellin, jos tarvitset vaikkapa asuntoa kuukaudeksi/pariksi.
Hinta tuossakin on ihan kohtuullinen verrattuna siihen, että joutisi asumaan pitkän ajan hotellissa.
Eli ei pidä verrata "normaaliin" vuokra-asuntoon.
Eli lukekaa tuonkin asunnon kohdalta faktat ensin, ennen kuin rupeatte kauhistelemaan hintaa.
"Forenomin kalustettu asunto on varattavissa sen vapautumispäivästä lähtien. Hinta määräytyy sopimuksen pituuden mukaan, pitkäkestoinen sopimus on majoittujalle edullisempi."
Jep ja pikavippejä ei pidä verrata pankkilainaan vaikka sitä koko ajan tehdäänkin.