Niin se taitaa olla...
Oon 16 vuotias ja yksin. Monet varmaan ajattelee: "hei, come on, oot vasta 16 mitä pitäis olla?" -Mutta kuitenkin hieman nyppii; kaikki ikätoverit helistelee oman honeyn kainalossa tai valittaa kun ei tiedä kumman ottaa?! Inhoon just sellasia viestejä: "kukaan ei tykkää musta... " tai "oon ruma" - joten ajatus on mulla ihan toinen. Mihin onkaan kadonneet ne hyvät samaa ikäluokkaa olevat kunnolliset miehenalut, jotka tietävät mitä haluavat? Huumorintaju ja peräänantamattomuus on jo jotain vanhaa kamaa? Pliis. Nykyään nykyajan boitsuja ei näytä kiinnostavan muu kuin kermaperse ja rinnat. En ole ruma tai mitään vastaavaa, päinvastoin. Puhun vaan paljon ja oon hoikka. *minkäkuulosta. Joten onko nyt niin että ulkonäkö on kaikki kaikessa? ;) onko kaikki 1luokan hemmot jo viety?
Oon 16 vuotias ja yksin. Monet varmaan ajattelee: "hei, come on, oot vasta 16 mitä pitäis olla?" -Mutta kuitenkin hieman nyppii; kaikki ikätoverit helistelee oman honeyn kainalossa tai valittaa kun ei tiedä kumman ottaa?! Inhoon just sellasia viestejä: "kukaan ei tykkää musta... " tai "oon ruma" - joten ajatus on mulla ihan toinen. Mihin onkaan kadonneet ne hyvät samaa ikäluokkaa olevat kunnolliset miehenalut, jotka tietävät mitä haluavat? Huumorintaju ja peräänantamattomuus on jo jotain vanhaa kamaa? Pliis. Nykyään nykyajan boitsuja ei näytä kiinnostavan muu kuin kermaperse ja rinnat. En ole ruma tai mitään vastaavaa, päinvastoin. Puhun vaan paljon ja oon hoikka. *minkäkuulosta. Joten onko nyt niin että ulkonäkö on kaikki kaikessa? ;) onko kaikki 1luokan hemmot jo viety?
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Mihin onkaan kadonneet ne hyvät samaa ikäluokkaa olevat kunnolliset miehenalut, jotka tietävät mitä haluavat?"
Ei niitä ole vielä ollutkaan tuohon ikään mennessä...äh....ei nyt ihan niinkään, mutta miehet tajuavat mitä haluavat vasta huomattavan myöhäisellä iällä, naiset eivät ole pekkaa pahempia tässä, aina tuntuu olevan nurkan takana jotain jännempää, sitten itketään kun ei ole mahdollista luottaa toiseen... tai valita kahden välillä.
tuota .. ymmärrän pointtisi, mutta tajusit väärin. ehkä ilmaisin asian väärin. en tarkoita... miten sen nyt selittäisi? Lyhyesti ja ytimekkäästi sitä vain surkuttelen miksi olen yksin ja missä ikäluokkani boitsut jotka ottaisivat ihmissuhteet tosissaan. Tunnen muutaman ja heidän kultansa. ;)
tajusin ehkä hieman väärin ja vähän oikein :)
Kyllä ne pojatkin rupeavat ottamaan ihmissuhteet tosissaan kun tulee vähän kynsille ensin, tosin jotkut eivät opi, ajattelet ehkä hieman pidemmälle kuin oman ikäisesi normaalisti. Oman ikäisesi pojat pelkäävät vakavuutta kuin ruttoa, en tarkoita tässä sitä että sinä olisit jotenkin totinen torvensoittaja, vaan ihan sitä että olisi valmis ottamaan jotain tosissaan, ei vain leikin/pelaamisen kannalta. Kuulostaa hirveän yksinkertaiselta kun tässä sanoo, ehkä naurettavan yksinkertaiselta, mutta pojat leikkivät vielä tuossa vaiheessa mielensä perukoilla, eivät vain myönnä. Sen jälkeen heistä tulee ylitotisia ja kaiken tietäviä, sitten he muuttuvat lähes ihmisiksi ;)
Kyllä se siitä kun muutama vuosi kuluu, uskon vakaasti että löydät jonkun...
Ettet vaan itse sorru samaan ? Meinaan että, katsot vaan niitä upeimpia kolleja ? Just niitä ns. suosituimpia, komeimpia, lihakksikkaimpia,rikkaimpia yms. mitä kriteereitä nyt onkaan...
todellisia 1.s luokan hemmoja kun löytyy huomattavasti enemmän niiden ns. vähemmän kiinnostavien joukosta. Nämä kukonpojat jotka tietävät oman ulkonäkönsä ja / tai suosionsa ovat usein kuin pöllyssä koko asian tiimoilta... ja etsivät juuri ns. kermaperseisiä ja isohinkkisiä mimmejä, koska uskovat omaan viehätysvoimansa purevan juuri ns. bimbo tyylisiin ulkonäköfiksoituneisiin mimmeihin, usein aiheesta.
Laajenna perspektiiviäsi ja koita katselle enmmän ympärillesi, jos et ole susiruma ja olet puhelias niin aina löytyy seuraa, ellet ole ice queen maineessa.... :)
hauskaa kesää ja kyllä se vielä vastaan tulee.... terv kohta30v, mutta toiveikas sinkku
En katsele vain komeimpia "kolleja", en tietenkään, miksi olisin muuten täällä valittamassa. tarkoitin 1luokan ihmisillä, että he ottaisivat ihmissuhteet tosissaan. enkä ole susiruma, päinvastoin *menee itserakauden puolelle ;)
Mutta kiitos loistavasta kommentista muuten. Kai sitä joku päivä mennään naimisiin kuitenkin ;)
Eipä minullakaan vielä tuossa iässä miehiä ollut. 18-vuotiaana ja siitä ylöspäin niitä sitten alkoi siunaantua, jostain syystä baarissa on helpompi tutustua vastakkaiseen sukupuoleen kuin muualla...
ja niitä boitsujakin naiset alkavat kiinnostaa vasta vähän myöhemmässä vaiheessa, kuin sinun iässäsi.
Pieni vinkinpoikanen, kuntosalilta voi hyvinkin löytyä vapaita laatumiehiä. sinne vain, hihasta kiinni ja neuvoisitko, miten tällä tehdään ninn, etteivät polvet rasitu;)
Aikas hyvä... eiku trikoot päälle ja liikkumaan ;)
Olet jo 16-vuotias. Kiire sulle kyllä tulee jos vielä joskus aiot seurustella, olet aivan oikeassa siinä. Eläkkeellehän kohta joudat, alkaa ikää olla jo sen verran.
En tiedä meneekö vittuilun puolelle vai...?
JA VITTUTTAA NIIN ETTÄ PÄÄ HALKEAA! OISPA JÄÄNY SYNTYMÄTTÄ KOKO PASKA MAAILMAAN!
Moni on ymmärtänyt viestit joo väärin! en tiedä mikä sua vituttaa mut toivon ettei johdu must.......
Sinua en voi saada, jäit silloin lähteelle ja tämän maailman valtiaat sulkivat portin. Nyt etsin kalpeaa varjoasi. Tänään, ruusunlehtien pudotessa polulleni, saapuessani linnaan, jonka prinsessa valloitti minut juonillaan, ajattelen Sinua. Valtiaat ovat julmia, tai heidän viisauttaan en ainakaan ymmärrä. Matka Ihmeiden Kaupunkiin on pitkä, lähes mahdoton. Tie on kuitenkin olemassa. Vanha mies kertoi minulle ja viimeisimmän vihjeeni sain basaarin tummimmalta kauppamieheltä..
poems are funny and I like to read them. But your destination is far away, like you said. Thanks for the poem rachel. ;) At least you didn't write bad things about my letter. :)
Ihan tuttuja tunteita.
Yksinäisyys oli vähän pelottavaa nuorempana likkana ja totta puhuen mun omalla kohdallani oli niin että tuskin olisin koskaan seurustellut jos en olisi lähtenyt Suomesta. Yksinolosta alkoi tulla liikaa normi ja pikkuhiljaa alkoi uskoa ettei koskaan tapaa ketään. Mutta lähdin maailmalle, musta tuli avoimempi ja tajusin että vau mitä ihania ihmisiä (miehiä) maailmassa on. Miehillä pullonkorkit pysyi useemmin kiinni eikä joka viides sana ollut v*tu. Suomi ei ole koko maailma. Se toi uskoa ja luottamusta itseen ja muihin.
Jos olisin ollut rohkeampi ulkomailla asuessa, niin olisi pitänyt ehkä ajatella avioliittoakin. Eipä ole Suomessa tullut mieleen että joku ykkösluokan mies (mihin joku kirjoittaja viittasi) - nöyrä, lämmin, komea, urheilullinen, fiksu - voi olla katolinen mies joka haluaa ensimmäisen naisensa kanssa avioon! Minäkin olin jo pienestä asti oppinut varomaan niitä pelureita, mihin joku tossa viittasi, ja lopulta jotenkin sisimmässäni alkanut uskoa että kaikki ns. ykkösmiehet on pohjimmiltaan sikoja (sori miehet). Ja kaikki me kuitenkin ollaan ihmisiä, sama luuranko jokaisella.
Odottelen tässä että saan elämän raiteilleen ja jatkotutkinnon pussiin. Sitten muutan ulkomaille pysyvästi ja ns. jatkan siitä mihin jäin. Siihen saakka olen hyväksynyt että saatanpa olla yksin. Kyllä tämä tästä.
Tsemppiä sulle. Ja tervemenoa tutkimaan vieraita kulttuureja ;)
Ei voi muuta sanoa kun, että wow! Toi oli ihan mukava ja positiivinen vastaus niiden negatiivisten joukossa. Olen ajatellut parin vuoden kuluttua matkustaa au pairiksi eri maahan ja tavata uusia ihmisiä. Mahdollisuus olisi myös kolmen vuoden päästä päästä opiskelemaan Campbridge-tutkinnon pohjilta esim. Englantiin? Siinä olis joo ovi mahdollisuuksille! Kaikkea hyvää sulle ja onnellista "jatkoa sille mihin jäit" -valloita ne ja anna hyvä kuva suomesta-!