Olen realisti, ja tiedän sen ilman ennustuseukkojakin, ettemme tule koskaan rakastelemaan:(
Emme saa toisiamme "silleen" ikinä
Tosi on
271178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
asenteella ainakaan. Mutta eikö kuitenkin kannattais kysyä ja jutella sen toisen
kanssa ensin ja sitten vasta kirjottaa tommosia typeryyksiä tänne.
Jo toi viesti saa takuulla halut sammuun toisella.
" ettemme tule koskaan rakastelemaan:( "
Niin mitäs sitä aikaansa tuhlamaan tutustumiseen ja muuhun yhdessä oloon, elämään, kun vain pääsis pöksyihin..! (Ihan hyvä, kun et pääse, jäähän satiaiset saamatta.)
Voi elämä, onko kaikkia tuollaisia paukapäitä. Millään muulla ei ole väliä, kun vaan pääsee vällyihin. Ei ihme jos ihmiset ovat rikkinäisiä ja masentuneita.
Eikä elämällä ole mitään annettavaa.
Olla vähän toisenlainen, ota huomioon, puhu hänelle, sano jotain nättiä.
Nyt sä ajat ite pois.
on vähän toisenlaista :))
muutakin kuin niitä rumia sanoja.
Olisi tarvittu keskinäinen yhteys,
keskinäinen luottamus,
olisi pitänyt rakentaa pohja kaikelle kauniille,
aikaa oli kyllä,
ei olisi saanut heittää pois sitä yhteyttä mikä joskus oli ja vaihtaa sitä tähän mihin se vaihtui.
Se että päädytään rakastelemaan vaatii niin paljon hyvää pohjatyötä, vankan luottamuksen, enkä ole enää pitkään aikaan tuntenut että olisin se ihminen kenen kanssa olisit halunnut rakastella. Minä unohduin sinulta jonnekkin kaiken muun sivuun.
Tosi kuin vesi, en luota suhun kyllä yhtään :/
kannatakkaan, ainaskaan tuommosiin aloituksiin jotka voi olla ketä tahansa, kelle tahansa.Mutta tuolla oikeessa elämässä, missä ei tule väärikäsityksiä siellä luottamus vasta nähdään.
Oikean elämän takia en luotakaan :D jos näitä uskoisin niin luottaisin ehkä 80%
No ei tällä menolla ainakaan ;)
Noi on kahdenkeskisiä, niin arkoja ja herkkiä juttuja ettei niiden paikka oo koskaan nettipaskasivuilla, niistä puhutaan aina vaan kaksin eikä ainakaan vittuilemalla
että ei koskaan. Jos siitä noin pauhaa niin ei varmaan tapahdukaan koskaan.
Herkemmät otteet käyttöön.
yleensä kai kysytään jotain siltä toiseltaki mut sinä oot nähtävästi päättäny ihan ite.
Väärä asenne. Mistä löytyy tahtoa, sieltä löytyy myös keinot.
Sullakin on väärä asenne. Yleensä kai kysytään jotain siltä toiseltakin, mutta sinä nähtävästi luulet että sun ajatus riittää.
maan päällä ja siitä te pönttöpäät huutelette täällä ihan kuin se olisi teille täysin merkityksetön asia, niin merkityksetön että sen voi häpäistä tommosella alotuksella
P********n olet sen takia en halua
jassoo ;D
Pessimismiltä tuo lähinnä kuulostaa..
mutta jos tommosen viestin lykkää jollekin jonka kanssa on joskus tuntunut että vois vaikka rakastaa niin kyllä ihmetellä täytyy.
hyvän maun mukainen viesti mielestäni mutta ehkä se piti tänne laittaa.
Voi tosiaan olla, että et saa jonkun jalkoväliä. Enkä ihmettele
Voi nyyh nyyh nyyh... toisen näkökulmasta sussa ei varmaan olis mitään saamista.
kirjoittaa kaikki - ihan kaikki !
No voi.. mutta ei voi tietää. Tosin, jos emme tämän enempää tee, niin se on kyllä noin kuin kirjotit. Tosin, kyllä torstainakin niin nyppäs tuolta alavatsalta kesken kaiken.. tunsin jotta sinulla olisi ollut myös.. oliko vai eikö.. en tiedä.
jotain pientä nyppäilyä. Ehkä ilmavaivoja?
En raiskaisi ilmaisua "rakastella" yhteydessä, jossa itket jonkun perseen perään.
koska näytät sen niin päättäneen ja tänne kirjanneen.
Mitä ihmeen merkitystä tuollakaan on?