Sim Hevosyhdistys (SHY)

Marie@HR

"Sim Hevosyhdistys on yhteisö jonka tarkoituksena on koota yhteen The Sims 3 pelissä tehdyt virtuaalitallit ja kasvattajat sekä olla yhteyspaikkana kilpailujen ja muun toiminnan järjestämisessä.

SHY on The Sims 3-peliin perustuva suomenkielinen virtuaalitalliyhteisö jonka tarkoituksena on olla yhteyspaikkana pelin hevosharrastajille niin hevosten myynnin kuin kilpailujenkin muodossa. Ylläpidämme myös kantakirjaa sekä hevosrekistereitä joista voit lukea lisää niille tarkoitetuissa osioissa. Uusia toimintoja on tulossa kuten vielä kehityksen alla olevat jälkeläispalkkiot ja otamme mielellämme vastaan kehitysideoita jotta yhteisöstä saataisiin mahdollisimman monipuolinen ja mukava jäsenillemme."
Lainaus SHY:n sivuilta.

Jotta pääset mukaan tarvitset vain Sims 3 peruspelin ja Sims 3 Lemmikit lisäosan. Kaikki uudet tallit ovat tervetulleita!

Linkki SHY:n kotisivuille:
http://sims3heppailijat.webs.com/

2

453

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UUSI TALLI

      Hirnaus! Minulla on talli, nimeltään:

      • Kuikula

        Uusi virtuaalitalli Sunset, "The sims3 hevos-pohjainen" kokeilutalli. Kaikki hevoset, talli ja ihmiset siis oikeastikin olemassa, sims 3-pelissäni. Toimii 'normaalin' virtuaalitallin tavoin, eli kaikille hevosille otetaan hoitajat ja hevosia kilpailutetaan muiden virtuaalitallejen kilpailuissa sekä kasvatus tapahtuu sitä mukaa kuin pelissäkin. Todella vaiheessahan tuo vielä on, mutta toivon että kaikki sims-hevosista pitävät suuntaavat nokkansa sinne ja seurailee sen kehitystä ;)
        www.vtallisunset.suntuubi.com


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      128
      823
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      609
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      548
    4. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    5. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      513
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      512
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      451
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      37
      426
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      417
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      21
      388
    Aihe