Finnair bonukset, Haulalalle paljonko?

vähän mullekkin

Toivottavasti vinnairi antoi myös ministerille muutaman rahan.

7

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poliisi tutkii.hyvä.

      kai hän osuutensa sai.salaa.

    • tyhjän toimittaja

      EI RIITÄ POTKUT:BONUS RAHAT TAKAISIN PERINTÄÄN:Asunto kauppa peruttava.Tuo kansan kusetusta ja duuni väen pilkkaa ja hyväksikäyttöä.Finnairin touhu.ILTA SANOMASSA PEKKARINEN huulet pyöreenä ihmetytelee finnairan menettelyä.Hautala ...jätti kesken koko jutun.VASTUUN OTTAJAT OTTAKAA SE VASTUU.ASIA ON VASTA ALKU VAIHEESSA.RAHAT TAKAISIN:HAUTALLE POTKUT,.

    • törkeys huipussaan..

      Kuinkahan paljon näitä suhmurointeja on johtajien ja päättäjien kesken mistä eivät ole jääneet kiinni.

      Tavallista kansaa huijavat minkä ehtivät ja säästöjä vaativat. Kansalaisille jatkuvasti toitetaan että säästöjä pitää löytyä jokapuolelta, mutta mitä tekevät herrat omalla kohdallaan. Vievät rahat jotka kansalta kynitään.

      Tämäkö on sitä yhteen hiileen puhaltamista. Mitäs jos Katainenkin keskittyisi nyt ihan vaan siihen että rikkaat osallistuvat vaihteeksi säästöihin ja jättäisi tavalliset duunarit rauhaan, meiltä on jo tarpeeksi kynitty rahaa.

    • katainen.mieti.

      TYÖ VÄEN JA SUOMEN KANSAN RAHAA ON KAIKKI:Mitä nämä KETTU JOHTAJAT OTTAA ITSELLEEN:Fortumin LILIUS.esim.HYVÄ kun jäi finnair kiinni koltosestaan.abloodit......Finnairin työ v'äen nyt aloitettava lakko...että ei kulje yksikään lento kone minnekkään..Näyttää näille ryöväreille...KUKA NE TYÖT TEKEE!: Johtajat on keskittyneet pää asiassa oman boonus tilinsä kasvattamiseen..suurta huijausta.

    • Onneksi itsellä ei ole koskaan ollut tuollaista roskasakkia töissä että pitäisi erikseen sitouttaa tehtäviin joihin ovat hyvää palkkaa vastaan valitut.

      Tällaiset johtoasemassa olevat henkilöt ovat työmoraaliltaan ja sitoutumiseltaan tasoa, ettei heille voisi uskoa edes vessojen sivousta vastuulle. (Ja nyt pyydän vertausta anteeksi kaikilta siivoojolta) Lapselisisia narsisteja kaikki.

      Ja jos on pelko että HYVÄT työntekijät lähtee uuden johtajan myötä pois, olisiko syytä miettiä valintaa uudelleen, uudelleen ja uudelleen.

    • haisee ne...hyi.

      Kyllä niillä on oma lehmä ojassa.Luuleekohan ne ,ettei kansa huomaa tuota nöyryytystä.sanat ja teot on 2 eri asiaa.

    • hyvä veli

      Mitä te oikeen ihmettelette? Eihän tämä mitään uutta ole.
      Tällaista se on vähän joka alalla suomessa ollut jo pitkään.
      Maassa maan tavalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4371
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2380
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1941
    4. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      16
      1530
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      77
      1525
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      159
      1483
    7. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      10
      921
    8. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      798
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      65
      778
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      777
    Aihe