Tietääkö joku vieläkö ifillä on joku toimipiste myös länsi-porin prismassa? Onko se ihan aina aukioleva vai vaan ajanvarauksella? Saako korvaushakemukset hoidettua siinä??
Vieläkö Ifillä?
asjnklcf
5119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
www.if.fi
ei saa.ifillä korvaushakemukset hoidetaan itse puhelimella tai netissä vaikka konttoriin menet niin käsketään aulassa olevaan puhelimeen.näin se tosin toimii aivan hyvin kaikilla muillakin yhtiöillä mutta ymmärrän jos kaikki ei käytännöstä pidä. toimistojen tarkoitus on nykyään kaupata puoliväkisin jokaiselle kaksijalkaiselle epämääräisiä eläkevakuutuksia ja kusetusrahastoja vaikka eihän tämä ole asiakaspalvelijoiden vika sillä herrat heitä tähän painostavat ja ulkomailla firman piikkiin käy useimmin hän kuka eniten saa mummojen nimiä paperiin.
On siellä konttori, mutta on pelkkä myyntipiste eli ei samanlainen kuin antinkadulla oleva konttori jossa on vahinkopuhelin ja saa hoidettua eräpäivien siirrot ym.
Miten muuten se vahinkopuhelin eroaa omasta puhelimesta? muutoin kuin että if maksaa puhelun ei kai se kovin kallis muutenkaan ole?
Ei eroa mitenkään.