Oon 34 vuatias nainen, ja minun ja tytäreni hevoselle syntyi neljä lämminveri-varsaa. aiomme pitää kaiki, ja koulutamme ne esteille. osaamme kyllä hoitaa niitä, ainakin minä, silä olenhan 34 vuotias!. ja teidän ei tarvitse gritikkiä siitä antaa!. Me ollan iki-onnellisia emilian kanssa!.
t.maiju, 34 vuotias
Meille syntyi neljä pientä ihmettä
7
186
Vastaukset
- horses 24/7
Sehän on vain kiva, olen ikuisesti kateellinen tytöllesi! : o
- Onnea <3
Wau, neljä varsaa! Onnea!
- poo
Haha! tuskinpa vaan...
- pöpöööäää
hahahaha! ei vittu tää on joku trolliololololololi! ei ny tamma voi saada neljää!!! varsaa! aluksikin synnytys on mahdoton, entä syntymän jälkeen imettäminen?! tamma varmaan on nälkiitynymässä tai vähintäänkin riutumaan päin. olen kuullut kaksosista mutten kyllä kolmosista ja nelosista siitä vaan opettakaa esteille, mikäs siinä nljää varsaa samaan aikaan opettaa varmaan tlee noitten ihanuuksien hinnaksi emän henki ja päälle kaikki kulut;)) ***** tää on kylä paras juttu mitä oon lukenu pitkästä aikaa, varmaan kohta lehessä tää trolli?!:DDD
- ei23
Ei ole mahdollista ja kukaan täys järkinen ei pistäsi joka väliin olen 34 vuotias ja niin edelleen ja tamma vo synnyttää yhden varsankerrallaan ellei se ole jokin mutantti tuo on täyttä skeidaa!!
- trollolloo
Samaa mieltä olen ... ja tuolla ihan hirveästi kirjoitus virheitä -.- tuo on noin 12 vuotiaan teksitiä!!
- jokurandommmmmmmmmmm
lol xd joku 10 vuotias vauvva :D 4 varsaa yhtäaikaa ? o.o
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155