tapiola

Minkä laisia kokemuksia,Tapiolasta itse ollut parikymmentä vuotta asiakkaana.
Minulla on vielä kohtalaisia kokemuksia,mutta miten muilla.
Olen miettinyt,että pitäs kysellä muiltakin näitä hintoja,kilpailuttaa koti,ynnä kaikki muut vakuutukset,mutta nyt olen lukenut tätä sivustoa,en taida uskaltaa.
Tuntuu olevan kaikki aivan sutkeja.
Nämä kotivakuutuksen on aivan perseestä,sika kalliita,korvaukset minimaalisia.
4408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sutkeja vanhempia tarkastajia ja onko kompuksessa Cramon ja muiden tutkimuksia tekevien kanssa. Mitähän sieltä paljastuisi, jos joku työntekijä pimahtaisi ja kertoisi pikkasen.
Poliisikin on nykyään samassa jamassa kuin terveyskeskukset ja rohkaisevat vain ottamaan yhteyttä maksulliseen lakimieheen, et sieltäkään ei apua.

Äänestä

Paskempaa vakuutusyhtiötä en tiedä, kuin TAPIOLA. Välttäkää tätä yhtiötä, kuin ruttoa.

Äänestä

Minun tapaus on kesken. Neljäs vuosi Tapiolan ja Cramon kimppa - kusetuksesta aiheutunutta juttua!

Äänestä
  • Itse sain juuri Tapiolalta kielteisen päätöksen ja enemmän kuin päätös itse harmittavat perusteet, jotka tunnen täysin epärehellisen tarkoitushakuisiksi.

    Olkapäästäni repesi nostaessa jänne, tunsin kyseisen repeämän kaikki viisi erillistä vaihetta. Tätä ennen käsi oli toiminut täydellisesti, mutta vamman seurauksena en mm. pystynyt nostamaan kättäni. Kävin leikkauksessa, jossa repeämä suturoitiin olkaluuhun ankkuroituun vaijeriin. Kuntoutus on kesken, mutta käden liikeradat ovat jo palautuneet normaaleiksi, leikkauksen ansiosta.

    Tapiolan päätöksen mukaan jänne ei ollut revennyt nostossa vaan sen sijaan oli tapahtunut vain venähdys, jonka katsottiin menneen ohi jo seuraavana päivänä lääkäriin mennessäni. Repeämä katsottiin täysin erilliseksi ongelmaksi, joka ei liittynyt ilmoittamaani tapaukseen. Itse asiassa päätöksessä ei edes otettu kantaa, olisiko repeämä tapahtunut ennen vai jälkeen, siis olisinko mystisesti ollut huomaamatta läpirevennyttä jännettä vai olisiko se sitten vielä mystisemmin revennyt itsestään tapauksen ja kaksi päivää myöhemmin tehdyn magneettikuvauksen välillä.

    Mielestäni on erittäin törkeää selittää mustaa valkoiseksi, lisäksi ihmettelen kuinka tyhmäksi vakuutuksenottajia kuvitellaan...

    En tunne, että Tapiola noudattaa hyvää vakuutustapaa enkä koe Tapiolan olevan rehellinen sopimuskumppani. Vakuutusrahat heille toki kelpaavat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ontuileva kirjoitti:

Minkä laisia kokemuksia,Tapiolasta itse ollut parikymmentä vuotta asiakkaana.
Minulla on vielä kohtalaisia kokemuksia,mutta miten muilla.
Olen miettinyt,että pitäs kysellä muiltakin näitä hintoja,kilpailuttaa koti,ynnä kaikki muut vakuutukset,mutta nyt olen lukenut tätä sivustoa,en taida uskaltaa.
Tuntuu olevan kaikki aivan sutkeja.
Nämä kotivakuutuksen on aivan perseestä,sika kalliita,korvaukset minimaalisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu