resepti vapaat potenssivalmisteet

mies 55

kertokaa joku asiaan vihkiytynyt,mikä tämän hetken paras resepti vapaa potenssi valmiste?itse käytin jumbo v,se ainakin pelitti mulla hyvin..onneksi joku byrogratian rattaita pyörittävä kielsi sen myynnin..eikä mielellään mitään sellasia vastauksia mene lääkäriin ja osta viagraa..

9

3211

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Edif0214

      Fakta taitaa olla se, että reseptivapaat erektiopillerit eivät ole läheskään niin tehokkaita kuin reseptilääkkeet. Tiedän kaverin (joka EI OLE minä itse), joka väittää saavansa avun syömällä l-arginiinia ja pychogenolia yhdessä. Molemmat ovat luontaistuotteita. L-arginiinia pitää vaikutuksen aikaansaamiseksi ottaa 1500-2000 mg päivässä, pychnoa riittää yksi tabu. Kun kuuria on jatkanut pari viikkoa, on vaikutus kuulemma "silminnähtävä". Jaa, sanon minä. Vaikka mies55 nimenomaan sanoo, että ei toivo ohjetta "mene lääkäriin ja osta viagraa", minä kuitenkin väitän vastaan. Viagran rinnakkaisvalmisteet ovat nykyään tosi halpoja, halvempia kuin esim. tuo l-arginiini/pychno-yhdistelmä. Oman kokemukseni nojalla Cialis toimii parhaiten (1 tabun vaikutus pari päivää), mutta se on ainakin toistaiseksi kallista. Ehkä senkin kohdalla patenttisuoja joskus purkautuu ja hinnat halpenevat. Mutta hyvä mies55, kipaise lääkärissä ja saat varman avun. Reissusi jälkeen ihmettelet että eikös tuo ollutkaan tuon kummallisempaa. Mutta jos haluat törsätä rahojasi ja pettyä että "eihän tuo tepsinytkään", jatka vain luontaistuotteiden etsimistä. Markkinoilta on muuten tietääkseni poistettu nimenomaan sellaisia "luontaistuotteita", joissa onkin ollut mukana varsinaista lääkeainetta (esim. sigra, taitaa olla tuo jumbokin). Siis miksi ihmeessä et hankkisi varsinaista lääkettä? Ei se kalliiksi tule.

      • kunnonaineetpeliin

        Samaa ohjetta tarjoaisin aloittajallle. Lääkäri kirjoittaa Viagraa tai vastaavaa kolmessa minuutissa ja ne on sentään tutkittuja juttuja. Nuo luontaistuotteet ohentavat lompakkoa eivätkä välttämättä pullista etutaskun aluetta. No pullistavat ne kyllä ainakin myyjän lompssaa kun ovat paljon kalliimpia kuin esim. Viagran rinnakkaislääke Vizarsin, joka maksaa alle 1,5€/kpl.


      • vaihtoehtojaon

        Jos ei halua lääkärille ja apteekkiin itseään nolattavaksi, voi Viagraa yms tilata potsiste halvalla ihan Suomestakin. Luontaistuotteetkin on ihan ok niissä vaan tahtoo tulla toi teho vasta viikkojen päästä käytön aloittamisesta.
        Tai matkustaa kuten joku jo sanoikin esim Turkkiin tai Venäjälle siellä voi turistina ostella apteekista kaikkea ilman että naapurin ämmät kuulee siitä heti.


      • Anonyymi
        kunnonaineetpeliin kirjoitti:

        Samaa ohjetta tarjoaisin aloittajallle. Lääkäri kirjoittaa Viagraa tai vastaavaa kolmessa minuutissa ja ne on sentään tutkittuja juttuja. Nuo luontaistuotteet ohentavat lompakkoa eivätkä välttämättä pullista etutaskun aluetta. No pullistavat ne kyllä ainakin myyjän lompssaa kun ovat paljon kalliimpia kuin esim. Viagran rinnakkaislääke Vizarsin, joka maksaa alle 1,5€/kpl.

        Myös netistä voi ostaa näitä ilman reseptiä https://potenssivalmisteet.fi/potenssi-ja-erektiolaakkeet/


    • wtywertwe

      Kyllä ne luontaistuotteet ihmeen hyvin auttavat verenkiertoon ja sitä kautta siesokkiin ja muutenkin. Esim. tämä http://iherb.com/p/369?at=0&rcode=uho277 5g päivässä niin pitäis toimia. Riittää kolmeksi kuukaudeksi eli tosi halpaakin.

    • apuonlähellä

      varaa reissu bulgariaan tai turkkiin.sieltä saa apteekista ihan mitä pillereitä vaan,eikä kukaan kaipaa reseptiä.

      turkissakin on apteekin ikkunassa metri kertaa metri kyltti,jossa kaupataan viagraa.

      • 02 niin

        onkohan vielä muitakin maita Bulgarian Turkin Espanjan ja Portukalin lisäksi mistä viagraa saa ilman reseptiä?


      • 1varmatieto
        02 niin kirjoitti:

        onkohan vielä muitakin maita Bulgarian Turkin Espanjan ja Portukalin lisäksi mistä viagraa saa ilman reseptiä?

        Venäjältä ja ihan apteekista.


    • Anonyymi

      Kaikki mies­­­ten hausku­­udet Suo­­me­­­ssa löyt­­­yvät miesten luettelo­­­sta 👉 http://3511222.com/G/Tn81 👈

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      43
      2218
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2088
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1950
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      393
      1697
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      945
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      909
    Aihe