resepti vapaat potenssivalmisteet

mies 55

kertokaa joku asiaan vihkiytynyt,mikä tämän hetken paras resepti vapaa potenssi valmiste?itse käytin jumbo v,se ainakin pelitti mulla hyvin..onneksi joku byrogratian rattaita pyörittävä kielsi sen myynnin..eikä mielellään mitään sellasia vastauksia mene lääkäriin ja osta viagraa..

9

3243

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Edif0214

      Fakta taitaa olla se, että reseptivapaat erektiopillerit eivät ole läheskään niin tehokkaita kuin reseptilääkkeet. Tiedän kaverin (joka EI OLE minä itse), joka väittää saavansa avun syömällä l-arginiinia ja pychogenolia yhdessä. Molemmat ovat luontaistuotteita. L-arginiinia pitää vaikutuksen aikaansaamiseksi ottaa 1500-2000 mg päivässä, pychnoa riittää yksi tabu. Kun kuuria on jatkanut pari viikkoa, on vaikutus kuulemma "silminnähtävä". Jaa, sanon minä. Vaikka mies55 nimenomaan sanoo, että ei toivo ohjetta "mene lääkäriin ja osta viagraa", minä kuitenkin väitän vastaan. Viagran rinnakkaisvalmisteet ovat nykyään tosi halpoja, halvempia kuin esim. tuo l-arginiini/pychno-yhdistelmä. Oman kokemukseni nojalla Cialis toimii parhaiten (1 tabun vaikutus pari päivää), mutta se on ainakin toistaiseksi kallista. Ehkä senkin kohdalla patenttisuoja joskus purkautuu ja hinnat halpenevat. Mutta hyvä mies55, kipaise lääkärissä ja saat varman avun. Reissusi jälkeen ihmettelet että eikös tuo ollutkaan tuon kummallisempaa. Mutta jos haluat törsätä rahojasi ja pettyä että "eihän tuo tepsinytkään", jatka vain luontaistuotteiden etsimistä. Markkinoilta on muuten tietääkseni poistettu nimenomaan sellaisia "luontaistuotteita", joissa onkin ollut mukana varsinaista lääkeainetta (esim. sigra, taitaa olla tuo jumbokin). Siis miksi ihmeessä et hankkisi varsinaista lääkettä? Ei se kalliiksi tule.

      • kunnonaineetpeliin

        Samaa ohjetta tarjoaisin aloittajallle. Lääkäri kirjoittaa Viagraa tai vastaavaa kolmessa minuutissa ja ne on sentään tutkittuja juttuja. Nuo luontaistuotteet ohentavat lompakkoa eivätkä välttämättä pullista etutaskun aluetta. No pullistavat ne kyllä ainakin myyjän lompssaa kun ovat paljon kalliimpia kuin esim. Viagran rinnakkaislääke Vizarsin, joka maksaa alle 1,5€/kpl.


      • vaihtoehtojaon

        Jos ei halua lääkärille ja apteekkiin itseään nolattavaksi, voi Viagraa yms tilata potsiste halvalla ihan Suomestakin. Luontaistuotteetkin on ihan ok niissä vaan tahtoo tulla toi teho vasta viikkojen päästä käytön aloittamisesta.
        Tai matkustaa kuten joku jo sanoikin esim Turkkiin tai Venäjälle siellä voi turistina ostella apteekista kaikkea ilman että naapurin ämmät kuulee siitä heti.


      • Anonyymi
        kunnonaineetpeliin kirjoitti:

        Samaa ohjetta tarjoaisin aloittajallle. Lääkäri kirjoittaa Viagraa tai vastaavaa kolmessa minuutissa ja ne on sentään tutkittuja juttuja. Nuo luontaistuotteet ohentavat lompakkoa eivätkä välttämättä pullista etutaskun aluetta. No pullistavat ne kyllä ainakin myyjän lompssaa kun ovat paljon kalliimpia kuin esim. Viagran rinnakkaislääke Vizarsin, joka maksaa alle 1,5€/kpl.

        Myös netistä voi ostaa näitä ilman reseptiä https://potenssivalmisteet.fi/potenssi-ja-erektiolaakkeet/


    • wtywertwe

      Kyllä ne luontaistuotteet ihmeen hyvin auttavat verenkiertoon ja sitä kautta siesokkiin ja muutenkin. Esim. tämä http://iherb.com/p/369?at=0&rcode=uho277 5g päivässä niin pitäis toimia. Riittää kolmeksi kuukaudeksi eli tosi halpaakin.

    • apuonlähellä

      varaa reissu bulgariaan tai turkkiin.sieltä saa apteekista ihan mitä pillereitä vaan,eikä kukaan kaipaa reseptiä.

      turkissakin on apteekin ikkunassa metri kertaa metri kyltti,jossa kaupataan viagraa.

      • 02 niin

        onkohan vielä muitakin maita Bulgarian Turkin Espanjan ja Portukalin lisäksi mistä viagraa saa ilman reseptiä?


      • 1varmatieto
        02 niin kirjoitti:

        onkohan vielä muitakin maita Bulgarian Turkin Espanjan ja Portukalin lisäksi mistä viagraa saa ilman reseptiä?

        Venäjältä ja ihan apteekista.


    • Anonyymi

      Kaikki mies­­­ten hausku­­udet Suo­­me­­­ssa löyt­­­yvät miesten luettelo­­­sta 👉 http://3511222.com/G/Tn81 👈

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      109
      2740
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1331
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      98
      1176
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1007
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      997
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      958
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      843
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      673
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      668
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      632
    Aihe