Poliisi on ???

Arvon golleegat sakot maksaa kuljettaja ei Hsl eikä Liikennöitsijä joten kaasujalkaa ylös ja antaa rauhassa lipua eteenpäin tuntipalkkalaisiahan me ollaan eikä arvostusta tule sen enempää ajetaanko lujaa vai hiiren hiljaa joten hissukseen vaan ja raha juoksee =)
9139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Juuri sain pikavoiton kun virkamerkki vilahtaa niin vauhti alas tipahtaa .

Äänestä

Arvon matkustajat kun huomaatte että bussi matelee niin se johtuu virkamerkein saapuneesta matkustajasta koittakaa kestää .

Äänestä
  • Kortti just jäähyllä 6 viikkoa .aikataulun kiinniottamisesta 80 tie ylinopeus 88km/h ja 60km/h vauhti 72 eli näitä kun tuli 2009 1kpl.2010 1kpl ja 2011 2 kpl. Yht.4 kpl ja 2vuotta lasketaan ekasta sakosta

    Äänestä

  • 114 kirjoitti:

    Kortti just jäähyllä 6 viikkoa .aikataulun kiinniottamisesta 80 tie ylinopeus 88km/h ja 60km/h vauhti 72 eli näitä kun tuli 2009 1kpl.2010 1kpl ja 2011 2 kpl. Yht.4 kpl ja 2vuotta lasketaan ekasta sakosta

    Jos oisit Taxi kuski niin läpisormien ois katsottu . Meillä on aivan liian pieni liksa tääs paskassa ammatissa josta ei saa muuta kuin paskaa niskaan virkamerkin omistajille tupla maksu tai etana vauhti .

    Äänestä

Suomessa on helppo mennä lain taakse piiloon sen takia tässä maassa ei ole järjen käyttö sallittua ja se näkyy erityisesti jollain nimeltä mainitsemattomalla ammiryhmän edustajilla .

Äänestä

Poliisillako määrärahat vähissä aina siel autossa istuu kaksi toinen on kuski ja toinen kartanlukija toisin se on meillä Linja-autoissa 1 Kuski riittää .

Äänestä

Aamulla ei ole kiirettä turvallisuus ja ennakoiva ajotapa saattavat hidastaa liikennettä .

Äänestä
  • Ajamattomia lähtöjä tiedossa .

    Äänestä

  • Ei kiirettä . kirjoitti:

    Ajamattomia lähtöjä tiedossa .

    Joo ei ajeta ylinopeutta ja ajamaton lähtö joka toinen ei haittaa. Johan tuo hsl kehotti ihmisiä kävelemään. Oikein pysyis kunto korkealla. Mut kun pitää 200-300metrin matkaan olla linja-auto. Voi voi jalattomia poloisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Money man kirjoitti:

Arvon golleegat sakot maksaa kuljettaja ei Hsl eikä Liikennöitsijä joten kaasujalkaa ylös ja antaa rauhassa lipua eteenpäin tuntipalkkalaisiahan me ollaan eikä arvostusta tule sen enempää ajetaanko lujaa vai hiiren hiljaa joten hissukseen vaan ja raha juoksee =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu