Tarvitsen nettisivuilleni verkkokaupan, ja yritin asentaa oscommercea (vähän epämääräisellä menestyksellä), mutta se tuntuu minun tarpeisiini hirveän monimutkaiselta ja raskaalta järjestelmältä, enkä toisekseen ole vielä löytänyt siihen kunnollista käännöstä suomen kielelle, vaikka tiedän, että niitä täytyy olla olemassa, kun niin moni ohjelmistoa käyttää.
Onko opensourcetyyppisiä verkkokauppoja olemassa muita - toimivia ja suomenkielelle ja suomalaisille asetuksille kääntyviä? Entä onko kenelläkään kokemusta Clover Shop Ultraliten käytöstä - tuo vaikuttaa jotakuinkin sen tasoiselta kuin mitä itse tarvitsisin, mutta maksullisuus mietityttää?
"Kevyt" verkkokauppaohjelmisto?
6
337
Vastaukset
- Janos Clevertoe
Quick Cart on simppeli kauppa jos ei paljoa ole kaupattavaa, ja tietysti se iänikuinen vakio eli wosbee
http://opensolution.org/ MyCashFlow on helpoin ja paras!
- Kiinniolevakortti
Open cart on hyvä myös
http://www.opencart.com/ - lilli75
magentoa käytän minä - on tosi hyvä. Ja kun vielä satsasin tuotetiedon hallinta ohjelmaan www.canter.fi niin auttaa. On meinaan sellainen verkkokauppa että tuotteita on ihan sairas määrä ja tuo auttaa todella paljon. Ja paljon olen jo myynytkin verkkokaupastani tavaraa.
- fantom&hero
Quick Cart on helpoin, nopein, selkein ja käyttäjäystävällisin, ja sopii myös vaikka olis miljoonia triljoonia tavaroita myynnis.
- 9483509
MyCashflow on aidosti helppokäyttöinen ja moderni verkkokauppaohjelma ja verkkokauppiaan työkalu, jolla verkkokaupan päivittäiset rutiinit sujuvat vaivattomasti.
MyCashflow sisältää nykyaikaisen verkkokaupan tärkeimmät ominaisuudet. Se on hakukoneystävällinen ja sisältää mm. verkkomaksut, varastonhallinnan sekä helppokäyttöisen ja selkeän hallintatyökalun.
Tarjolla on neljä eri vaihtoehtoa:
*Free, 10 tuotetta - täysin ilmainen kokeiluversio.
*Small, 100 tuotetta - 49 €/kk.
*Medium, 1 000 tuotetta - 99 €/kk.
*Max, 10 000 tuotetta - 149 €/kk.
http://www.mycashflow.fi/perusta-verkkokauppa/?tt=3648_125961_116846_&r=
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532464Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖312124Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt821723Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3071594Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle181456- 1411339
- 701157
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231028Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu111013Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.131000