Human Sentipede-fiksaatio

dfwefe

Onko ohjaajalla Tom sixillä jokin kumma fiksaatio anaalisävytteiseen shokeeraamiseen. katsoin ensimmäisen osan ja ihmettelin suuresti tämän elokuvan tarkoitusta ja sitä miksi se oli oikeastaan edes tehty. Human Sentipeden tarkoitus ilmeisemmin vain sholeerata ja järkyttää. Tällä (tulevalla) trilogialla ei ole viihteen, kauhun eikä elokuvataiteen kanssa mitään tekemistä. Kuka oikeasti voi kiinnostua tällaisesta roskasta. Ensimmäisessä osassa nähtiin 3 ihmistä "kytkettyinä" toisiinsa, kakkososassa 12 ja huhujen mukaan kolmososassa jopa 500 ihmistä.

2

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Human Centipede- leffat on täyttä paskaa oikeasti. Ensinnäkin ne on helvetin kieroutuneita, sadistisia ja sairaita. Sitten tää näyttely leffoissa on niin- b- luokan elokuvasta että olla voi. Ohjaajalla vippaa oikeasti päässä pahemman kerran olen tuosta kuullut että 500 ihmistä kolmososassa. Kyl mä kestän leffat kuten Saw, Hostel ja sitten nää kuuluisat ranskalaiset shokeerausleffat (high tension, inside, martyrs, frontier(s) jne..)

      Jos oot nähny noi kaikki jo.. niin jätä hyvänen aika se kolmonen kattomatta vaan ällöttävä mieli tulee noista leffoista.

    • dfwefe

      Ensimmäisen katsoin ja se riitti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      233
      5880
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4718
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4276
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3021
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      119
      2977
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      77
      2469
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2406
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      190
      1669
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1639
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      23
      1306
    Aihe