Saksalainenko baltic spirits com?

alkoholiverollinen

Oli kysytty http://baltic-spirits.com/ -kaupasta, joka minusta vaikutti saksalaiselta -- onko se sitä ja onko se luotettava? Kysymystä ei löytynyt palstalta enää.

4

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastauskysymykseenbs

      Eilen kirjoittamani viesti kyseisestä putiikista sensuroitiin Suomi24:stä, joten ilmeisesti kyseessä on jokin tabu tai suuri salaisuus.

      Ihan fiksulta saksalaiselta yritykseltä verkkosivujen perusteella vaikuttaa ja maksutapana hyväksytään turvallinen PayPal, jolta voit pyytää rahasi takaisin, mikäli et koskaan vastaanota tuotteita (ja lisäksi luottokunnalta, mikäli maksat luottokortilla). Mutta kannattaa lukea sivun (saksankieliset) käyttöehdot läpi ennen tilausta.

      On aika erikoista, että sama firma myy ja lähettää alkoholituotteet Suomeen, ja tästä tulli ei välttämättä pidä, mutta EU:n ja Schengenin sisällä pakettia tuskin tarkastetaan.

    • En suosittele

      Voidaan tarkistaa ja silloin juomat jäävät automaattisesti tulliin. Tilata voi omaan käyttöön, kuljetus eri firman kautta ja verot valtiolle sekä viinat sulle - näin se menee lyhyesti.
      Tyhmä ei ole se joka myy....

      • dsfsdfdsfdsfds

        Hah idiootti olet sinä, kyllä se on tyhmä Saksalainen tai Virolainen jos viinaa Suomeen toimittaa ja järjestää kuljetuksen, koska tällöin verovelvollinen on MYYJÄ, ei ostaja. Mutta näitä kauppoja on, yhdenkään nimeä en paljasta ja ne jotka tietää ei paljasta myöskään, koska jos jonkun liikkeen Suomen toimitusten määrä kasvaa liikaa niin eiköhän se kauppa lopu äkkiä kun Tulli alkaa vaatia veroja myyjältä.


    • nii vissii

      viinikauppa.com haluaisi olla ainao joka myy suomeen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1632
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1468
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      35
      859
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      829
    5. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      756
    6. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      36
      749
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      708
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      700
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      42
      699
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      663
    Aihe