Oli kysytty http://baltic-spirits.com/ -kaupasta, joka minusta vaikutti saksalaiselta -- onko se sitä ja onko se luotettava? Kysymystä ei löytynyt palstalta enää.
Saksalainenko baltic spirits com?
4
344
Vastaukset
- vastauskysymykseenbs
Eilen kirjoittamani viesti kyseisestä putiikista sensuroitiin Suomi24:stä, joten ilmeisesti kyseessä on jokin tabu tai suuri salaisuus.
Ihan fiksulta saksalaiselta yritykseltä verkkosivujen perusteella vaikuttaa ja maksutapana hyväksytään turvallinen PayPal, jolta voit pyytää rahasi takaisin, mikäli et koskaan vastaanota tuotteita (ja lisäksi luottokunnalta, mikäli maksat luottokortilla). Mutta kannattaa lukea sivun (saksankieliset) käyttöehdot läpi ennen tilausta.
On aika erikoista, että sama firma myy ja lähettää alkoholituotteet Suomeen, ja tästä tulli ei välttämättä pidä, mutta EU:n ja Schengenin sisällä pakettia tuskin tarkastetaan. - En suosittele
Voidaan tarkistaa ja silloin juomat jäävät automaattisesti tulliin. Tilata voi omaan käyttöön, kuljetus eri firman kautta ja verot valtiolle sekä viinat sulle - näin se menee lyhyesti.
Tyhmä ei ole se joka myy....- dsfsdfdsfdsfds
Hah idiootti olet sinä, kyllä se on tyhmä Saksalainen tai Virolainen jos viinaa Suomeen toimittaa ja järjestää kuljetuksen, koska tällöin verovelvollinen on MYYJÄ, ei ostaja. Mutta näitä kauppoja on, yhdenkään nimeä en paljasta ja ne jotka tietää ei paljasta myöskään, koska jos jonkun liikkeen Suomen toimitusten määrä kasvaa liikaa niin eiköhän se kauppa lopu äkkiä kun Tulli alkaa vaatia veroja myyjältä.
- nii vissii
viinikauppa.com haluaisi olla ainao joka myy suomeen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3188870Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat825432Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3094888SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden703400Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä32852Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal492216Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42212Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72128- 1132096
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401993