Oli kysytty http://baltic-spirits.com/ -kaupasta, joka minusta vaikutti saksalaiselta -- onko se sitä ja onko se luotettava? Kysymystä ei löytynyt palstalta enää.
Saksalainenko baltic spirits com?
4
346
Vastaukset
- vastauskysymykseenbs
Eilen kirjoittamani viesti kyseisestä putiikista sensuroitiin Suomi24:stä, joten ilmeisesti kyseessä on jokin tabu tai suuri salaisuus.
Ihan fiksulta saksalaiselta yritykseltä verkkosivujen perusteella vaikuttaa ja maksutapana hyväksytään turvallinen PayPal, jolta voit pyytää rahasi takaisin, mikäli et koskaan vastaanota tuotteita (ja lisäksi luottokunnalta, mikäli maksat luottokortilla). Mutta kannattaa lukea sivun (saksankieliset) käyttöehdot läpi ennen tilausta.
On aika erikoista, että sama firma myy ja lähettää alkoholituotteet Suomeen, ja tästä tulli ei välttämättä pidä, mutta EU:n ja Schengenin sisällä pakettia tuskin tarkastetaan. - En suosittele
Voidaan tarkistaa ja silloin juomat jäävät automaattisesti tulliin. Tilata voi omaan käyttöön, kuljetus eri firman kautta ja verot valtiolle sekä viinat sulle - näin se menee lyhyesti.
Tyhmä ei ole se joka myy....- dsfsdfdsfdsfds
Hah idiootti olet sinä, kyllä se on tyhmä Saksalainen tai Virolainen jos viinaa Suomeen toimittaa ja järjestää kuljetuksen, koska tällöin verovelvollinen on MYYJÄ, ei ostaja. Mutta näitä kauppoja on, yhdenkään nimeä en paljasta ja ne jotka tietää ei paljasta myöskään, koska jos jonkun liikkeen Suomen toimitusten määrä kasvaa liikaa niin eiköhän se kauppa lopu äkkiä kun Tulli alkaa vaatia veroja myyjältä.
- nii vissii
viinikauppa.com haluaisi olla ainao joka myy suomeen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254925Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504730Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2074686Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184551Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133640Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661637
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill221340- 1841179