Oli kysytty http://baltic-spirits.com/ -kaupasta, joka minusta vaikutti saksalaiselta -- onko se sitä ja onko se luotettava? Kysymystä ei löytynyt palstalta enää.
Saksalainenko baltic spirits com?
4
372
Vastaukset
- vastauskysymykseenbs
Eilen kirjoittamani viesti kyseisestä putiikista sensuroitiin Suomi24:stä, joten ilmeisesti kyseessä on jokin tabu tai suuri salaisuus.
Ihan fiksulta saksalaiselta yritykseltä verkkosivujen perusteella vaikuttaa ja maksutapana hyväksytään turvallinen PayPal, jolta voit pyytää rahasi takaisin, mikäli et koskaan vastaanota tuotteita (ja lisäksi luottokunnalta, mikäli maksat luottokortilla). Mutta kannattaa lukea sivun (saksankieliset) käyttöehdot läpi ennen tilausta.
On aika erikoista, että sama firma myy ja lähettää alkoholituotteet Suomeen, ja tästä tulli ei välttämättä pidä, mutta EU:n ja Schengenin sisällä pakettia tuskin tarkastetaan. - En suosittele
Voidaan tarkistaa ja silloin juomat jäävät automaattisesti tulliin. Tilata voi omaan käyttöön, kuljetus eri firman kautta ja verot valtiolle sekä viinat sulle - näin se menee lyhyesti.
Tyhmä ei ole se joka myy....- dsfsdfdsfdsfds
Hah idiootti olet sinä, kyllä se on tyhmä Saksalainen tai Virolainen jos viinaa Suomeen toimittaa ja järjestää kuljetuksen, koska tällöin verovelvollinen on MYYJÄ, ei ostaja. Mutta näitä kauppoja on, yhdenkään nimeä en paljasta ja ne jotka tietää ei paljasta myöskään, koska jos jonkun liikkeen Suomen toimitusten määrä kasvaa liikaa niin eiköhän se kauppa lopu äkkiä kun Tulli alkaa vaatia veroja myyjältä.
- nii vissii
viinikauppa.com haluaisi olla ainao joka myy suomeen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2857488SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2823957Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti503906"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2992773Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä642223Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa502174Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1422125Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re452026SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622005Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171791