Poliisien pedofiilius eli tyttöjen vahtiminen.

ON laitettava kuriin vaikka puolustusvoimien voimilla poistettava sotilasarvot, näiltä tyttöjen vahtijoilta, samalla kaikki aseenkantoluvat.

Näiltä poliiseilta jotka vahtivat teinityttöjä.
3124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pari oikein jämerää sotilaspoliisia aseistettuna vaan jeepillä poistamaan poliisimiehiltä aseet.

Suositan Etelä-Pohjanmaan spolleja.

Äänestä

Mites se sotilasarvojen poistaminen liittyy asiaan millään tavalla? Ei poliisiksi edes enää vaadita asepalveluksen suorittamista, saati mitään tiettyä sotilasarvoa.

Äänestä
  • Poliisimieheksi ei pääse "nuhteeton mies", tai "nainen" nykyään, että asepalvelus on suoritettu hyväksyttävästi silloin.

    Aseiden poisto tuollaiselta tukiase-poliisimieheltä, joka flirttailee pikkutyttöjen kanssa, on välittömästi suoritettava, ja samalla on puolustusvoimien toimesta suoritettava kotietsintä että mitään ampuma-asettä jää minnekään, lisäksi vietävä kyseinen poliisin-tukiase -henkilö vietävä lähimpään sotilastukikohtaan vuorokaudeksi kuulusteluihin ja asunnon tarkastamiseksi aseiden varalta.

    Näin toimii puolustusvoimat, kun/jos on syytä epäillä poliisia virkarikoksista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pedoiltakunniapois kirjoitti:

ON laitettava kuriin vaikka puolustusvoimien voimilla poistettava sotilasarvot, näiltä tyttöjen vahtijoilta, samalla kaikki aseenkantoluvat.

Näiltä poliiseilta jotka vahtivat teinityttöjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu