kurkku

irkku

Onko teillä jotain hyviä vinkkejä kuinka esim kurkkua voisi käyttää hyödyksi itsetyydyksessä? Kuvittelisin sen olevan hyvän apuvälineen, mutta en kai osaa hyödyntää sitä, se kun ei tunnu missään. Minkä paksuinen hyvä? Kannattaako ottaa mahdollisimman paksu?
Koitin tässä sellaista, jonka ympärysmitta oli n.14cm - ekalla kertaa se se sattu, mutta kun yritin muutamien päivien kuluttua uudelleen, ei tehnyt tiukkaakaan saada sitä sisään. Sinänsä se hieman ihmetyttää, sillä olen kuitenkin neitsyt.

10

9243

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M18

      en tiedä hirveästi naisten itsetyydytyksestä mutta, kun sanoit, että toisen kerran jälkeen ei 14 cm ympärysmitaltaan olevan kurkun työntäminen tuntunut missään. Niin olisiko mahdollista, että lantionpohja lihaksesi olisivat huonossa kunnossa. Se ainakin minun mielestäni mahdollista. Nimittäin vaikka usein miten eka kerta sattuu naisilla hieman se ei johdu siitä, että emätin olisi liian tiukka vaan immenkalvon tiukkuudesta.

      parhaiten lantionpohjan lihasten kunnon selville, kun menet kyykkyyn ja työnnä sormen emättimeen ja jännität lantionpohjan lihakset.
      Jos tunnet puristuksen sormen ympärillä kaikki kunnossa. Jos et, johtuu isonkin kurkun emättimeen työntäminen helpolta lantionpohja lihasten huonosta kunnosta.

      Muuten tuli vielä mieleen kaikki naisten eivät välttämättä saa emättimen kautta orgasmia. Mutta kokeile osua kurkulla G-pisteeseen ja käytä mieluiten kondomia kurkun päällä.

      Tämä olisi näkökulmani miehenä. oikaiskoon joku paremmin kehostaan perillä oleva nainen mahdolliset virheeni.

      • milja

        mies 18 v. kertoo naiselle miten kurkulla kannattaa runkata! HYVÄ!


    • Gus

      Kun kurkkukin menee sisään noin sujuvasti olet valmis koittamaan nyrkkipanoa. Laita ensin muutama sormi itsesi sisään..sitten koko nyrkki. Tuntuu hyvälle.

    • leipuri

      ranskanleipä on hyvä anna sen kuintenkin olla pussissa

    • beshmerga

      ..jätä se kasvis lämpiämään ensin, tai jopa lämpimään veteen..pehmenee ja tuntuu muutenkin pareelle..laita kortsu..ja kokeile hk:n sinistä myös.

    • Kartanonherra

      Kertomasi mukaan olet työntänyt sisääsi 14 cm halkaisijaltaan olevan kurkun-ja silti olet mielestäsi vielä neitsyt?Horoskooppimerkiltäsikö?

      • minä

        vaikka olisit tunkenut halon sisääsi ja et olisi ollut yhdynnässä, olisit silti neitsyt!

        immenkalvon repeäminen ei tarkoita samaa kuin neitsyyden menettäminen!!


      • Halkaisija

        Eikä se kartanonherra osaa lukeakkaan, tai ei ymmärrä lukemaansa.
        Irkku selvästi kertoi että ympärysmitta oli kyseinen 14cm, joten olisiko pienestä matematiikan opiskelusta hyötyä?


      • tyhmähän
        minä kirjoitti:

        vaikka olisit tunkenut halon sisääsi ja et olisi ollut yhdynnässä, olisit silti neitsyt!

        immenkalvon repeäminen ei tarkoita samaa kuin neitsyyden menettäminen!!

        hän juuri on. Ei erota seipäitä.


      • Anonyymi
        tyhmähän kirjoitti:

        hän juuri on. Ei erota seipäitä.

        Kyllä pimpsaan kurkk usopii täytyy vaan osata käsitellä lihaksiaan,jos miehelläkin mahtimela niin e itodellakaan kannata pilluaan jännittää!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5317
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3412
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      92
      3272
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      40
      3166
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1857
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      127
      1605
    7. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1580
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1566
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      138
      1264
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1169
    Aihe