Onko teillä jotain hyviä vinkkejä kuinka esim kurkkua voisi käyttää hyödyksi itsetyydyksessä? Kuvittelisin sen olevan hyvän apuvälineen, mutta en kai osaa hyödyntää sitä, se kun ei tunnu missään. Minkä paksuinen hyvä? Kannattaako ottaa mahdollisimman paksu?
Koitin tässä sellaista, jonka ympärysmitta oli n.14cm - ekalla kertaa se se sattu, mutta kun yritin muutamien päivien kuluttua uudelleen, ei tehnyt tiukkaakaan saada sitä sisään. Sinänsä se hieman ihmetyttää, sillä olen kuitenkin neitsyt.
kurkku
10
9158
Vastaukset
- M18
en tiedä hirveästi naisten itsetyydytyksestä mutta, kun sanoit, että toisen kerran jälkeen ei 14 cm ympärysmitaltaan olevan kurkun työntäminen tuntunut missään. Niin olisiko mahdollista, että lantionpohja lihaksesi olisivat huonossa kunnossa. Se ainakin minun mielestäni mahdollista. Nimittäin vaikka usein miten eka kerta sattuu naisilla hieman se ei johdu siitä, että emätin olisi liian tiukka vaan immenkalvon tiukkuudesta.
parhaiten lantionpohjan lihasten kunnon selville, kun menet kyykkyyn ja työnnä sormen emättimeen ja jännität lantionpohjan lihakset.
Jos tunnet puristuksen sormen ympärillä kaikki kunnossa. Jos et, johtuu isonkin kurkun emättimeen työntäminen helpolta lantionpohja lihasten huonosta kunnosta.
Muuten tuli vielä mieleen kaikki naisten eivät välttämättä saa emättimen kautta orgasmia. Mutta kokeile osua kurkulla G-pisteeseen ja käytä mieluiten kondomia kurkun päällä.
Tämä olisi näkökulmani miehenä. oikaiskoon joku paremmin kehostaan perillä oleva nainen mahdolliset virheeni.- milja
mies 18 v. kertoo naiselle miten kurkulla kannattaa runkata! HYVÄ!
- Gus
Kun kurkkukin menee sisään noin sujuvasti olet valmis koittamaan nyrkkipanoa. Laita ensin muutama sormi itsesi sisään..sitten koko nyrkki. Tuntuu hyvälle.
- leipuri
ranskanleipä on hyvä anna sen kuintenkin olla pussissa
- beshmerga
..jätä se kasvis lämpiämään ensin, tai jopa lämpimään veteen..pehmenee ja tuntuu muutenkin pareelle..laita kortsu..ja kokeile hk:n sinistä myös.
- Kartanonherra
Kertomasi mukaan olet työntänyt sisääsi 14 cm halkaisijaltaan olevan kurkun-ja silti olet mielestäsi vielä neitsyt?Horoskooppimerkiltäsikö?
- minä
vaikka olisit tunkenut halon sisääsi ja et olisi ollut yhdynnässä, olisit silti neitsyt!
immenkalvon repeäminen ei tarkoita samaa kuin neitsyyden menettäminen!! - Halkaisija
Eikä se kartanonherra osaa lukeakkaan, tai ei ymmärrä lukemaansa.
Irkku selvästi kertoi että ympärysmitta oli kyseinen 14cm, joten olisiko pienestä matematiikan opiskelusta hyötyä? - tyhmähän
minä kirjoitti:
vaikka olisit tunkenut halon sisääsi ja et olisi ollut yhdynnässä, olisit silti neitsyt!
immenkalvon repeäminen ei tarkoita samaa kuin neitsyyden menettäminen!!hän juuri on. Ei erota seipäitä.
- Anonyymi
tyhmähän kirjoitti:
hän juuri on. Ei erota seipäitä.
Kyllä pimpsaan kurkk usopii täytyy vaan osata käsitellä lihaksiaan,jos miehelläkin mahtimela niin e itodellakaan kannata pilluaan jännittää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292178
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu261738Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti121339Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis701211Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett121177- 88992
- 83876
- 17867
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon16761Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks107701