***NOKIAN TULOSVAROITUS KLO 15:00

incider

***NOKIAN TULOSVAROITUS KLO 15:00

Tulossa on ja minulta kuulitte sen ensimmäisenä, Nokian myynti laskee kuin vammaisen kanan lento, rumat läppämallit ei pelasta tilannetta, Nokian kilpailijat kasvattavat markkinaosuuksiaan ja Nokia joutuu myymään luureja jo tappiolla, NOKIA TURSKA HAISEE JO TÄNNE ASTI!

JORMA OLLILAn on syytä erota välittömästi koska onnistui tuhoamaan Nokian kurssin, Amerikassa on miljoonia pettyneitä nokiasijoittajia valmiina myymään.

PELASTUKOON KEN VOI!

ennuste: EPS -0,05 €

3

1172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tutkija

      *** Nokia varoittaa myynnin odotettua heikommasta

      kehityksestä. Näin ainakin uskoo Citygroup:
      Investointipankki Citigroup Smith Barney ennustaa Nokian varoittavan tällä viikolla ennakoitua huonommasta myynnin kehityksestä toisella vuosineljänneksellä.

      Citigroupin mukaan Nokian myynti jäi huhti-kesäkuussa ensimmäisen neljänneksen 6,6 miljoonan euron alapuolelle vastoin yhtiön ennusteita, joiden mukaan toisen neljänneksen myynti olisi 6,6-6,8 miljoonaa euroa.

      Investointipankki perustaa arvionsa nykyiseen matkapuhelinmarkkinatilanteeseen, joka on säilynyt lähes ennallaan tai jopa heikentynyt ensimmäiseen neljännekseen verrattuna. Samalla Nokia on menettänyt markkinaosuuksiaan kilpailijoille sekä joutunut alentamaan matkapuhelintensa keskihintoja.

      • markkinatuntija

        TIEDOTE:

        ***NOKIAN TULOSVAROITUSTA ODOTELLAAN!


    • vanha kansa

      Vanha kansa sanoo että "nyt eikä viidestoista päivä". Tässä tapauksessa vanha viisaus on kyllä hyvä kääntää toisin päin. VIIDESTOISTA PÄIVÄ ostetaan taas noksua parikymmentä prosenttia halvemmalla kun vanhat noksut menivät myyntiin viikko sitten. Kansa kiittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      46
      3220
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      509
      1952
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1920
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      81
      1791
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1522
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1418
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1356
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1212
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1168
    Aihe