Minun mielestä katainen eilen televisiossa puolusti Wallinia ja hänen tekoja tai ainakin rivinvälistä puoolusti? Katainen käytti myös pääministerille sopimatonta sanatonta jolla hän halveksi perussuomalaisia ja keskustalaisia ja sen kautta monia muita ihmisiä. Minun mielestä pääministerin on pidettävä santon viestintä kurissa.
Puolustaako Katainen
sanaton viestintä
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Niin Katainen kuin Wallinkin ilmaisivat, että puolustusvoimien säästöratkaisut ovat puhtaasti sotilaiden tekemiä. Mistään poliittisen ohjauksenannosta ei silloin puhuttu. Silloinen tasavallan presidenttikin puolusteli ratkaisua vetoamalla siihen, että maksammeko me nyt sitten turhaan palkkaa sotilaille ja virkamiehille, jos emme heidän tekemäänsä työhon luottaisi.
Nyt sitten on käynyt ilmi, että Wallin on antanut poliittista ohjausta sotilaille. Dragsvik säilytetään. Lisäksi Wallin on Dragsvikiin liittyvän killan jäsen.