Jeesus on tie12.3.2012 12:03 0 Avaa Sulje
--Jumalöan profeettana ja hänen palvelijanaan kerron vain sen, miten Jumala tulee sanansa mukaisesti kohtelemaan jokaista Pelastuksen hylännyttä ateistia okkultistia ja muita harhaoppisia.---
Helv,ettiin suunta, jollet usko niinkuin hän-
--Jumalöan profeettana ja hänen palvelijanaan kerron vain sen, miten Jumala tulee sanansa mukaisesti kohtelemaan jokaista Pelastuksen hylännyttä ateistia okkultistia ja muita harhaoppisia.---
Helv,ettiin suunta, jollet usko niinkuin hän-
Vastaukset 12
Vanhimmat
No sinne tämä tekijä joutaakin .
Niinpä!
Mitä uskot miten käy omia uskovaisia, pikku lapsiakin tappaneen ja raiskanneen murhaaja pedofiili rikollisuuden uskovaisten jotka rippi ja salarippi rikollisesti pelottelevat ihmisiä vaikenemaan rikoksista?
Ja miten on, kuinka käy kiskollisveroja maksmalla ja lähetystyö rikollisuutta rahoittavien ateistien jotka tilaavat murhia?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot
Noitavainot nykyaikana
Jeesus ei ole rikollisen kristinuskon seurakuntia perustanut joten sopii varmaan jokaisen tarkoin miettiä kenen kyytillä matkustaa ja minne!!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Paavalin_kirjeet
"Apostoli Paavali oli ensimmäisen kristillisen sukupolven merkittävin uskonoppinut. Hän julisti evankeliumia ja perusti seurakuntia kolmen vuosikymmenen ajan Rooman valtakunnan itäosiin."
Paavali osoitti myös teoillaan ettei ole Jeesuksen oppien seuraaja vaan Jeesuksen vihaaja joka mm. tapatti perustamalleen kristinuskolle ensimmäisen marttyyrin joka oli leskiä ja köyhiä auttava Jumalallisuuden sielullisuuden omaava mies:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Pyhä_Stefanos
Paavali, toisin kuin häntä rakastavat uskovaiset, tunnusti herrakseen saatanan josta Paavali halusi erota mutta ei koskaan päässyt eroon vaan kuoli perustamansa rikollisen kristinuskon herran ja sen enkeleiden orjana:
2 Korinttolaiskirje 12:
7 Ja etten niin erinomaisten ilmestysten tähden ylpeilisi, on minulle annettu lihaani pistin, saatanan enkeli, rusikoimaan minua, etten ylpeilisi.
8 Tämän tähden olen kolmesti rukoillut Herraa, että se erkanisi minusta.
Meidän tulee Paavalista kirjoitellen muistaa myös se, ettei Paavali ollut Jeesuksen opetuslapsi vaan itse itsensä sellaiseksi nimittänyt eksyttäjä joka vainosi ja tapatti Jeesuksen seuraajia:
1.Korinttolaiskirje:
15:9 Sillä minä olen apostoleista halvin enkä ole sen arvoinen, että minua apostoliksi kutsutaan, koska olen vainonnut Jumalan seurakuntaa.
Ja tiedämme myös, että Pietari on aito Jeesuksen opetuslapsi joka varoitti meitä Paavalin opeista ja ilmoitti myös, että Paavali toimi omaksi kadotuksekseen... kuten myös Paavali itse on herraansa rukoillen osoittanut.
2.Pietarin kirje:
3:15 ja lukekaa meidän Herramme pitkämielisyys pelastukseksi, josta myös meidän rakas veljemme Paavali hänelle annetun viisauden mukaan teille on kirjoittanut;
3:16 niinkuin hän tekee kaikissa kirjeissään, kun hän niissä puhuu näistä asioista, vaikka niissä tosin on yhtä ja toista vaikeatajuista, jota tietämättömät ja vakaantumattomat vääntävät kieroon niinkuin muitakin kirjoituksia, omaksi kadotuksekseen.
3:17 Koska te siis, rakkaani, tämän jo edeltäpäin tiedätte, niin olkaa varuillanne, ettette rietasten eksymyksen mukaansa tempaamina lankeaisi pois omalta lujalta pohjaltanne,
NOIHIN ,örvelön lainaamiin Raamatunpaikkoihin on vastaukset olemmassa ,
muta kun olen hänelle 9 kertaa jo vastannut , hän ei ota mitenkään niitä
esimerkillisiksi . vaan aina uudestaan etsii paikan missä voi ladata ne puhtaalle äydälle HÄPEISI kun ne on muuten kin niin llselliset paikat , joilla hän koettaa vääntä suoran asian vielä vääremmäksi. EI KIINNOSTA ..
No ei todellakaan. Tiedämmehän me Jeesuksen seuraajat mihin tarkoitukseen piru käyttää Raamattua! Vain Pyhäll'ä HJengellätäytety voivat tulkita Jumalan sanaa oikein, jumalattomilta se ei useimmiten onnistu ollenkaan.
Monet heränneet ovat kertoneet lukeneensa Raamatusta pelkkää tuomiota. Jumalaton jää ihan tyhjäksi Raamattua lukiessaan.
örvelö ja jeesus pelastaa yhtä metsäs..
tottakai sinulla on vastaukset... luciferilaisittain!
Jumalaksi ja Jeesukseksi itse asettaneena perkeleen sontaluukkuna Jumalaa, Jeesusta ja Pyhää Henkeä pilkkaa!
JUMALAN LAISSA EI TÄTÄ TIETO OLE JOTEN luciferilainen teuta, teu, matti., ville, väinö, Fered. kalle jne valehtelee lestadiolasten sontaluukku jumalana: http://keskustelu.suomi24.fi/node/10124790#comment-51558840
kalle.
28.9.2011 17:33
No kuinka se saarnavirka voi olla , naisella , sehän on Jumalan
lakia vastaan , kuka voi olla naisena papin tai saarnaajan vi -
rassa kerro .
JA TOTTAKAI lestadiolsten sontaluukku jumalan pitää JEESUSTA SYYTTÄÄ Paavalin rikoksista!!:
Tässä tekstit jossa teuta syyttää Jeesusta Paavalin teoista:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10300746
Fered.
11.12.2011 18:24
" ...ja samaksi olemme samaa seurakuntaa"
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10460285
MATTI
17.2.2012 21:05
....SIKSI JEESUS PERUSTI SEURAKUNNAN , JOHON KELPASI KAIKKI
JA SIKSI SITÄ IHMETELLÄÄN TÄNÄÄN TÄÄLLÄ ,, TÄSTÄ ON KAIKKI KIINNI-- "
Tässä faktaa Paavalin teoista joita teuta ei muka tunne:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Paavalin_kirjeet
"Apostoli Paavali oli ensimmäisen kristillisen sukupolven merkittävin uskonoppinut. Hän julisti evankeliumia ja perusti seurakuntia kolmen vuosikymmenen ajan Rooman valtakunnan itäosiin."
jne....
Näyttöä riittää...
Mene alhainen omies luo , tee heidän kanssa mita haluut , mutta mista
että itse vasyaat kaikesta mitä teet ja sanot aina .
Ps. 7:9-16
Herra, sinä kansojen tuomari, anna oikeuden tapahtua minulle, minä olen syytön. Tee loppu jumalattomien pahuudesta, mutta viatonta vahvista, sinä vanhurskas Jumala, sinä joka tutkit sydämen ja ajatukset.
Minun kilpeni on Jumala, hän on vilpittömien auttaja. Jumala on vanhurskas tuomari, hän langettaa tuomioita joka päivä.
Vihollinen teroittaa taas miekkansa, jännittää jousensa ja tähtää. Hän tekee aseensa tappaviksi, nuolensa polttaviksi. Hän hautoo pahoja aikeita, kantaa sisimmässään tuhoa, synnyttää valhetta.
Hän kaivaa kuopan, kaivaa sen syväksi, mutta putoaa itse omaan kuoppaansa.
xxxxxxxxx
Tunnen Jumalan sanan, siksi tiedän ateistien, okkultistien ja teosofien kohtalon. Edellyttäen tietenkin sitä, että jatkavat epäuskossaan kuolemaan saakka. Jumala armossaan kutsuu parannukseen kaikkia jotka eivät häntä tunne eivätkä häneen usko. Joku aina alussa mainitustakin joukosta joukosta saa armon, tekee parannuksen ja pelastuu kiitos siitä Herralle! Sitä tietenkin toivomme ennen kaikkea häiriköidemmekin kohdalle jos mahdollista.
Samasta syystä minä uskon Jeesukseen, koska Jeesus on ainoa tie pelastukseen.
vai niin, että Jeesus on ainoa tie pelastukseen!!!
lestadiolaisten sontaluukku jumalina teutan kanssa ajatte paskaa samalla aasillanne Jumalaa, Jeesusta ja Pyhää Henkeä pilkaten!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9955763
Jeesus on tie
1.7.2011 20:09
Jokainen bedofiili toiaan saa syntinsä anteeksi, jos hän antaa Jeesuksen sovintoveren virran puhdistaa sydämensä,..............
Tässä tekstit jossa teuta syyttää Jeesusta Paavalin teoista:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10300746
Fered.
11.12.2011 18:24
" ...ja samaksi olemme samaa seurakuntaa"
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10460285
MATTI
17.2.2012 21:05
....SIKSI JEESUS PERUSTI SEURAKUNNAN , JOHON KELPASI KAIKKI
JA SIKSI SITÄ IHMETELLÄÄN TÄNÄÄN TÄÄLLÄ ,, TÄSTÄ ON KAIKKI KIINNI-- "
Tässä faktaa Paavalin teoista joita teuta ei muka tunne:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Paavalin_kirjeet
"Apostoli Paavali oli ensimmäisen kristillisen sukupolven merkittävin uskonoppinut. Hän julisti evankeliumia ja perusti seurakuntia kolmen vuosikymmenen ajan Rooman valtakunnan itäosiin."
Sinä voit nyt uhua läpiä päähäs , mutta tulee Päivä jolloin jolloin sinä syöyt ne sanat mitkä olet haveeraus mielessa kirjoittanut , lue Mal. 3:19 . siitä alkaa
kujan juoksu Jumalan ja sinun välille , ellei asiat parane , sinä menet
sinne tulijärveen , onko se kirjoittamisesi arvoista ?,
. Jeesus pelastaa kirjoittaa;
Herra, sinä kansojen tuomari, anna oikeuden tapahtua minulle, minä olen syytön. Jeesus pelastaa on sokea synneilleeen
Kyllä , Jeesus pelastaa kirjoitti sinuun verrattuna aivan asiaa ,
Ei hän ole sokea synneilleen , hän tietää kyllä mika on oikein.
Room. 3:22, : " Jumalan vanhurskaus tulee Jeesuksen Kristuksen
USKON KAUTTA KAIKKIIN JA KAIKILLE , JOTKA USKOVAT ".