Pääministerin suulla vakuutetaan Wallinin nauttivan täyttä luottamusta. On aikoihin eletty. Ydinkysymyshän on, onko Wallin valehdellut vaiko ei. Ei nyt pidä miettiä perusteita joilla Dragsvik säilytetään. Ne ovat kokonaan toinen juttu. Kyse on enää vain Wallinin luotettavuudesta eikä mistään muusta.
Entisenä sotilaana halveksin tällaista käytöstä. Ainut vaihtoehto Wallinilla on erota puolustusministerin tehtävästä. Ei enää turhaa selittelyä. Eikä pääministerikään enää luottamusta herätä. Ettekö te pojat koskaan opi?
Entisenä sotilaana halveksin tällaista käytöstä. Ainut vaihtoehto Wallinilla on erota puolustusministerin tehtävästä. Ei enää turhaa selittelyä. Eikä pääministerikään enää luottamusta herätä. Ettekö te pojat koskaan opi?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Varmaa pääministerille on tärkeintä kuten puolustusministerille, että heidän lapsensa saavat käydä armeijan mahdollisimman lähellä kotia.
Suomen puolustamisella ei ole mitään merkitystä varuskuntien lakkauttamisella ja säilyttämisellä.
Walin väitti, että pitää olla ruotsinkielinen varuskunta? Vain ruotsinkielinen koulutus ja joukko-osasato.
http://yle.fi/alueet/pohjanmaa/2012/01/wallin_vahintaan_yksi_ruotsinkielinen_joukko-osasto_oltava_3182701.html
Katainen on tehny ittensä aivan liian monta kertaa ittensä naurun alaseksi, HAH, ja silti se touhuaa pääministerinä,
eikö millää enää oo mittää valiä, onko tosi että kaikki on tullu pöljiksi ettei mitään järkeä saada päämisterille.
Timo Soini johtoon, ja Paavo Väyrynen !!? suomi ei nouse ilman oikeita älykköjä.