2 vaihe

efefv

Terve. Mua vähän stressaa toi 2 vaihe, vaikka osaan ajaa hyvin ja liikenne säännötkin osaan. mutta voiko siellä menettää korttinsa jos tekee jonkun virheen ?

Esim meille tulee: Arvioiva ajo, kesto 1,5 tuntia, ilmeisesti liikenteessä kumminkin tuo ajetaan? Mua vaan stressaa jos se kyylää kokoajan mun ajamista siinä vierellä ja sitten mokaan.

4

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wdwdwdf3r

      PS. oon saanut kortin vasta melkein 4 kuukautta sitten. XD ja ahdtaa jo nyt vittu kituttaa. haluun kuolla

    • anon12332223221

      Jos osaat ajaa niin mitä sä murehit asiasta? Kyseessähän on arvioiva ajo , joten hän tarkkailee sinun ajotapaasi ja antaa lopuksi vinkkejä , jolla menoveden kulutusta voi laskea. Jos tulee sanomista niin kuuntele hyvät ohjeet, mutta toisessa vaiheessa ei voi menettää korttia.

    • Kuten tuossa mainitaan, niin ei voi menettää. II - Vaihe sisältää Arviovan ajn, sekä teoriaa jokunen tunti ja sitten vielä liukkaakelin ajoharjoittelurataa, jossa liikutaan omalla ajoneuvolla.

    • ajanut jo

      Ei sitä kannata stressata. Itsekin sain silloin huomautuksen taloudellisen ajon puutteesta, tosin se on aluksi normaalia kun keskittyy vain tiessä pysymiseen.

      Ei se ole inssi, eli et voi menettää ellet nyt sitten lakia riko oikein kunnolla esim. ajat 30 kilsaa ylinopeutta tms. Mutta huolimattomuudesta et sitä menetä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6804
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4572
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      32
      3768
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      63
      3081
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1646
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1630
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1553
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1419
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1187
    Aihe