Hän oli mukana Finnairin poispotkitussa "bonushallituksessa". Luotatko Tapiolaan tämän jälkeen ?
Eläke-Tapiolan tj Huber
minäenainakaan
2123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Finnair on valtionyhtiö jonka vetovastuu on omistajaohjauksessa ministeriössä. Luotatko valtioon tämän jälkeen?
Siellä on asia joko tiedetty ja hyväksytty tai sitten on niin taidotonta porukkaa että kisällit saavat tehdä mitä tahansa omistajan silmien alla eikä sitä huomata. Kumpi on pahempi?
Ministeriö tietää vain sen mitä sille kerrotaan
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=74954:finnair-salasi-hautalalta-vehvilaeisen-bonukset&catid=3:talous&Itemid=32
Meinaatko, että hallituksen jäsenet voivat tehdä mitä vaan, jos omistajan silmä välttää. Tuohan oli yhtiön sisälläkin salattu suunnitelma, siitä harvat tiesivät. Minua kiinnostaa tuo siihen osallistuneiden "moraali", se ei vaihdu sen mukaan mitä lukuisista saamistaan tehtävistä ja viroista nämä hallituksen (ex) jäsenet hoitavat. Kaikissa muissakin toimissaan heillä on sama ajattelutapa.