Sä olet kyllä yksi sekopää

enkä tajua, mitä sä oikein haluat? Mitä iloa tästä on sinulle?
12283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Siis ei pienintäkään iloa ainakaan mulle,ja sekopäisyydestä en sitte tiiä :)

Äänestä
  • Tässä kohtaa ei ole sopivaa hymistellä.

    Äänestä

Ethän sä mistään tajua muutenkaan.

Äänestä

Kosto vain kun en saanut sua silloin.

Äänestä
  • Ai siellä Shellillä vai? Et voi olla noin lapsellinen vielä, että vingut 12 vuotta vanhojen juttujen perään? Johan sä olet naimisissa ja lapsiakin on jo 7 vai 8??

    Äänestä

  • ap kirjoitti:

    Ai siellä Shellillä vai? Et voi olla noin lapsellinen vielä, että vingut 12 vuotta vanhojen juttujen perään? Johan sä olet naimisissa ja lapsiakin on jo 7 vai 8??

    No mitä mä teen? Saat päättää?

    Äänestä

  • ap kirjoitti:

    Ai siellä Shellillä vai? Et voi olla noin lapsellinen vielä, että vingut 12 vuotta vanhojen juttujen perään? Johan sä olet naimisissa ja lapsiakin on jo 7 vai 8??

    Ei olisi kannattanut yllyttää niitä haaskalintuja perään.

    Äänestä

mä olen mikä olen ja jos sun silmissä näytän sekopäältä se on sun ongelmassa.

Äänestä

Mutta sydän meni jo, lähetä se sitten paluupostissa, kun et tarvitse enää.

Äänestä

Uutta vanhoja levyjä: Ozzy Osbourne - Diary of a Madman, Flying high again.

Kuuntelen omia vanhoja....

Ja pahoille tytöille aina iltayöllä pitäisi muistaa toivottaa zombie-unia, eli missä on käveleviä kuolleita, jos ovat niille mukavia unia sitten.

Äänestä
  • Minullakin paljon vanhoja levyjä hautumassa jossain, kuunteleminen virkistää, muistaa eläneensä. Zombiet pelottaa, varsinkin kun pimeinä syysöinä kävelen hautuumailla. On kaunista, mustaa ja märkää, kuolleet lehdet on litistyneet maahan ja jalan alla on liukasta, ei ikinä tiedä mihin kompastuu. Siinä on joku jännä fiilis. Mutta ei niitä vielä ole näkynyt, mikä on kyllä ihme, tällaisessa maailmassa kun kuitenkin eletään.

    Äänestä

  • Hurskas ja kurja kirjoitti:

    Minullakin paljon vanhoja levyjä hautumassa jossain, kuunteleminen virkistää, muistaa eläneensä. Zombiet pelottaa, varsinkin kun pimeinä syysöinä kävelen hautuumailla. On kaunista, mustaa ja märkää, kuolleet lehdet on litistyneet maahan ja jalan alla on liukasta, ei ikinä tiedä mihin kompastuu. Siinä on joku jännä fiilis. Mutta ei niitä vielä ole näkynyt, mikä on kyllä ihme, tällaisessa maailmassa kun kuitenkin eletään.

    Mielestäni hautausmaalla on ihanan rauhoittavaa, siellä tietää että maallinen vaellus on päättynyt ikuiseen rauhaan... saa levätä rauhassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rovo-Roope kirjoitti:

enkä tajua, mitä sä oikein haluat? Mitä iloa tästä on sinulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu