tietenkään ja kännykälläkin tavoittaisin vaan yksipuolisesti, jolloin tietäisit, että ajattelen sua vielä. Et kuitenkaan vastaisi, edes sitä, että ei kiinnosta, niin pakko jättää sekin väliin, ettei nolaa itseään naisena enemmän, kuin on jo nolannut.
En tavoita sua täältä
voipa hyvin
14288
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
sittenhän sä voit unohtaa koko jutun, kun tiedät ettei hän ole susta kiinnostunut. suotta rääkkäät ittees
Voisin unohtaa, jos pystyisin. Ihmeellistä, että tunteet ei kuole, vaikka toinen ei olekaan kiinnostunut. Tai sitten ikävöin illuusiota, jonka hänestä muodostin. Sama se, sama rääkki.
siinä se pulma onkin, kun tunteissa ei ole on/off nappulaa.
Niin on, eikä mene ohi. Mukavia miehiä tullut vastaan useampiakin, mutta kun ei vaan pysty, eikä kiinnosta tutustua paremmin, kun ei ole hän.
mä ainakin vastaisin mielelläni jos eräs tavoittelisi kännyllä...
Ahaa, sä oot siis mies...
Voi rakas tule syömään pannaria.
,miten liittyy ap:n tarinaan ?????????????????????????
Näin on, ei liity mitenkään.
Näin miehenä en ole koskaan ymmärtänyt miksi ihmiset eivät osaa jättää toista rauhaan jos ei kiinnosta. Esim. puheluihin ja tekstareihin vastaamatta jättäminen ovat sen verran kylmiä juttuja että oma mielenkiinto kuolee samantein. Ehkä se on sitten joku naisten juttu että vain se mitä ei saa on tavoittelemisen arvoista.
Puhut totta. Sitä tarkoitinkin itseni nolaamisella.
Ei kun se on varmaan se tippaleipä- ja putkiaivojen ero. Tippaleivät ei usko kerrasta, vaan vatkaavat, analysoivat ja pyörittelevät asiaa omassa päässään ja päätyvät v i e l ä kerran kokeilemaan, josko sittenkin jotakin kuitenkin oli jäänyt epäselväksi j ajokin mahdollisuus vielä käyttämättä ;).
Hyvä pointti. Täytyy ottaa opiksi.
Joutavaa jossittelua. Et uskalla otta yhteyttä koska hän saisi tietää kiinnostuksestasi? Ei voi ymmärtää.........