Ovatko rukkilaiset todella parhaimmistoa?

vitutinkaali

Puhutaan, että Rukkilaiset ovat varusmiesten parhaimmistoa mutta onko se todella näin? Kuulemma 6kk ukoissa on paljon viisaita kuten minä.

3

1663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Battler Britton

      Muistan kuulleeni sanonnan merivoimissa komeimmat, ilmavoimissa fiksuimmat ja maavoimissa useimmat.. itse palvelin ilmasotakoulussa, ja täytyy sanoa että ilmavoimien miehet yleensä ovat todellista intelligentsijaa. Ei missään maavoimien turpeenpuskijarukissa mitään älynjättiläisiä koskaan ole ollutkaan, pelkkää pomminruokaa vaan. Valtaosalla ilmavoimien varusmiehistä on hyvä koulutus, sillä eihän niihin hommiin muuten pääsisikään.

    • Korpraali 11kk

      Itse olin ollut 4 vuotta yliopistossa mennessäni opintojen välivuotena armeijaan.

      Korpraalin natsoilla minä sieltä 11kk myöhemmin lähdin, ei tullut RUK-komennusta, ei.

      Ei kyllä ollut juuri yritystäkään.

      Toista oli isäni varusmiesaikana, jolloin kuulemma RUK:hon ja AUK:hon otettiin ihan järjestään kaikki ylioppilaat.

    • MIkä kellekin paras

      Useimmat (ei montaa/ikäluokka) tohtorina armeijan käyvät lähtevät sieltä 6kk kuluttua. Kyllähän RUK kävijät varusmiehinä varmaan hyviä ovat. Eri asia sitten mikä on hyvä varusmies. Useimmiten sellainen joka rajoittaa omaehtoisen ajattelun minimiin ja tekee nopeasti ja nöyrästi mitä käsketään.

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5390
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1382
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      104
      921
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      831
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      803
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      792
    7. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      787
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      774
    9. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      769
    10. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      763
    Aihe