KÖYHYYTEEN TÄLLÄ VALTION LEIKKAUS JA VERONKOROTUKSIN....
miksi uusia veroja keksitään sillähän vain jymäitetään kansalaista...
MIKSI HALLITUS EI VOINUT PALAUTTAA NIITÄ VEROJA JOITA KATAINEN JA VANHANEN LAKKAUTTI????
miksi kukaan ei ole vastannut T.SOININ KYSYMYKSEEN mistä otetaan SEN EU-RAHASTON velankorko prosentin nousu....mitä veroja nostetaan vain kuittataanko se vain VELKARAHALLA JOTA VALTIO OTTAA TÄHÄN ASIAAN???
kyllä sairaitaja ja eläkeläisiä heikko osaisia viedään
2
91
Vastaukset
- valehteluunkyllästyn
Köyhimmät kärsii ensin, kyllä muut tulevat pikkuhiljaa perästä.
Kreikkaan apuna samanverran tai enemmän mitä näillä säästöillä kerätään...
Eli me kärvistelemme, että Zorbaksilla on asiat hyvin välimeren lämmössä.
Jos persut eivät saa syksyllä valtavaa jytkyä kunnallisvaaleissa niin tämä kansa
haluaa tulla jatkuvasti höynäytetyksi. - Viimeinenkin ropo
Täytyyhän joltain ryhmältä ottaa herrain juhlintarahat,eli maksajan rooli on varattu yllätys yllätys köyhille,työttömille ja saisaille!
Moraalisesti oikein että köyhiltä otetaan he ovat syyllisiä suomen kreikka tuen miljardeihin!
Täytyyhän jostain ottaa ylisuurien herrojen eläkkeisiin rahat,ja maatatoulsukiaisiin on miljardi piikki vapaasti auki eihän Whalroosin muuten kannattaisi kituuttaa pikkutilallaan.
Onhan se mukava kun Hallituksen tuella EK saa mitä haluaa,onkuin pahatapainen
murrosikäinen lellipoika märät vaipat jalassaan.
Suomessa on ihanat kapitalistit,kun näin helposti löysivät maksajan veloilleen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2629386IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3176554Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691554Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921195- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721003Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40842Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23736MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311728