Ydintöitä

Joko sinne Raahen pyhäjoelle on lähtenyt nousemaan se ydinvoimala. Jos on, niin olis suunnitelmissa pakata timpurin pakki ja suunnata sinne rannikolle täältä itäsuomesta. Varmaan löytyis sokkelihommia näppärälle timpurille.
10136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

sähkön hinta on laskussa ja osakkaat alkaa vähetä, joten saattaapi käydä niin, ettei voimalaa rakenneta. Ei ole vielä rakennuslupaakaan eikä jätteensijoituspaikkaa, joten heikolta näyttää. Jos nuo asiat saadaan järjestykseen, eikä hinnasta tule kompastuskivi, niin rakennustyömaa starttaa 2014 kieppeessä, joten kiirettä ei pakin pakkaamisella ole.

Äänestä

Kannattaa pikimmiten muuttaa Gdyniaan ja hankkia Puolalaisen yrittäjän status. Tulevaisuuden raksahommat tehdään Suomessa ulkolaisyrittäjien toimesta.

Äänestä

Halpatyömaista ne ydinvoimalan tekijät pääasiassa tulee. Ei auta siellä kainuussa muuta kuin seuraavistakin työttömyyskorvauksista laittaa kiljut käymään.

Äänestä
  • Tuosa jo sahan viilailin ja kirveen tahkosin mutta pitänee kai vielä ootella ja kahtella ennekuin nousee sinne rannikolle menevään onnikkaan. Toivotaan että lähtis tuo sähkön hinta ripeään nousuun niin sais vauhtia tämä voimalan aloitus.

    Äänestä

Köyhäinapuako olet vailla?

Äänestä
  • Miksi oululainen köyhä varastaa oikean tiyuan nickin? : koska oululainen :)

    Äänestä

  • alkuperäinen tiyua kirjoitti:

    Miksi oululainen köyhä varastaa oikean tiyuan nickin? : koska oululainen :)

    Minäkin asun Raahessa:=D

    Äänestä

  • original tiyua kirjoitti:

    Minäkin asun Raahessa:=D

    Hiih sitt me ollaan ihku beibe samixii onx siel oolusa vaan shitin hajunen paperi tehas ja juotte ölövinää tervaaa :)

    Äänestä

  • tiyua kirjoitti:

    Hiih sitt me ollaan ihku beibe samixii onx siel oolusa vaan shitin hajunen paperi tehas ja juotte ölövinää tervaaa :)

    Hih! Ei se oo paperi tehdas joka shitin hajunen..Oot taas unohtanut vaihtaa vaan pikkupöksys!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kainuusta,,.. kirjoitti:

Joko sinne Raahen pyhäjoelle on lähtenyt nousemaan se ydinvoimala. Jos on, niin olis suunnitelmissa pakata timpurin pakki ja suunnata sinne rannikolle täältä itäsuomesta. Varmaan löytyis sokkelihommia näppärälle timpurille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu