Maanmittauslaitoksen sivuillu ollu maailman sivu nähtävillä karttoja maamme ja vesiemme tiedot muotoineen ja syvyyksineen. Nyt yht'äkkiä alkanut katoomaan vesien syvyyskäyrät (onneksi itse kerinny tallentamaan tarvittavat)?
Kuka, mikä markkinataho voitelee luullakseni ihan veroeuroilla ylläpidettävää palvelua, jotta taholtaan ostettaisiin em. karttatietoja? Haisee taivaaseen ja takas...
tää on vasta alkannu
Hyväkö veli?
eija-niiku
1
262
Vastaukset
- 17
Tämä aihe ei liity mitenkään yhteiskuntatieteelliseen tiedekuntaan. Toinen asia, josta ihan mielelläni huomautan, on sinun huono suomen kielentaitosi. Ole hyvä ja opettele kirjoittamaan ennen kuin palaat tänne takaisin. Vai onko jokin paha markkinataho kieroillulla kaapannut kielioppitaitosi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2234836
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!512320- 691956
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3781450Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss951085SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291043Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10989Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170858Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u37764Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186756