Lappuliisatkin on mukavia

hortto kaalo lappuli

Vai on näitten määrä kaksinkertaistunu? On tainnu mafiapomot romaniassa huomata ett suomesta tulee hyvin fyrkkaa. Miten ******* jotkuu voi pitää näitä örvelöitä reppanoina? Joka helvetin aamu ne kömpii Sörkasta hirundokeskuksesta hakikkseen kerjäämään ja skulaamaan haitaria, ne mitään huono-osasia ole. Millä joku saakelin huivipää mummo on romaniassa muka keränny rahat Suomeen tuloa varten, ei millään. Kyllä ne on paikalliset mafiapomot ne valkannu tänne tuleviks ja niitten matkat maksanu.
Ja vielä, onko stadin rakennusvirasto myöntäny näille hönöille katusoittoluvat, vai häiritteekö ne aamusin ihmisten työmatkaa ilman lupaa?
Ja miks niillä kaikilla on R-kioskin juhla-mokka mukit mihin ne sitä rahaa kerjää, miksei kellää oo esim. pressamukia?HÄH?
Ja joka helvetin päivä sama juttu. Ne jotka niitä tänne haluu, vois aivan hyvin ottaa ja majottaa ja ruokkia niitä himassaan.
Eipä vaan taida kellään olla siihen kuitenkaan haluja.

2

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • väärä palsta?

      Sori vaan, kerjäämisestä ei voi parkkisakottaa.

      Oliko sulla muuta?

    • ihmetteln vain miten ylläoleva aiheteksti liittyy itsen pysäköuintivirhemaksuihin?.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      205
      5104
    2. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      41
      4595
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      202
      2749
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      135
      2328
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      65
      1962
    6. Maailman laiskin eläin: persu

      Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s
      Maailman menoa
      112
      1841
    7. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      67
      1794
    8. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      208
      1674
    9. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      152
      1232
    10. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      964
    Aihe