perusteella. Taisinpa syntyä vielä aamulla, olisko ollu puol kuus puol seitsemän kello. Ei haittaa jos joku näkisi tulevankin koska tällä hetkellä liikaa ongelmia
Olen syntynyt 20.4 1977. Kertokaapa jotain minusta horoskooppini
13
393
Vastaukset
- Oma-astrologi.
Tässä polku katsoa omaa karttaasi sekä tulkintaa siitä :
Helmi päivän horoskooppi ylhäältä Astrologia
Tee Syntymäkarttasi
Täytä boksit
Astrologit käyttävät klo 12.00 aikaa oikean ajan puuttuessa. Voit laittaa 06.00. - paikka ja tarkka aik
Tarvitset myös syntymäpaikan ja tuo syntymäaika voisi olla tarkempikin.
- 13
Luonnollisesti. Mutta, kuinka auttaa, jos aikaa ei ole? Kuinka paljon tuleekaan väärää tulkintaa klo 12.00 ajalla? Bokseissa kysytään paikkaa. Aikaa voi kenties haarukoida, etsimällä sopivaa tulkintaa ja lähteä siitä.
- kokeileva keijo
Niin ja voisi ajatella että - tapauksesta riippuen - joihinkin tiettyihin (mutta vaikeasti arvattaviin) kellonaikoihin tapahtuu "porrasmuotoinen muutos" horoskoopissa, eli silloin on sattunut jokin tärkeä astrologinen ilmiö.
Voisi ainakin kokeilla miten herkkä horoskooppi on kellonajalle? Ehkä sen kellonajan ei käytännössä tarvitse ollakaan niin kovin tarkka? Jos horoskoopit esim. ajoille klo 6 ja klo 7 ovat oleellisesti samat niin tuntuisi että tuossa välissä ei ole sattunut mitään astrologisesti kovin merkittävää muutosta. - kokeilleen autuuteen
kokeileva keijo kirjoitti:
Niin ja voisi ajatella että - tapauksesta riippuen - joihinkin tiettyihin (mutta vaikeasti arvattaviin) kellonaikoihin tapahtuu "porrasmuotoinen muutos" horoskoopissa, eli silloin on sattunut jokin tärkeä astrologinen ilmiö.
Voisi ainakin kokeilla miten herkkä horoskooppi on kellonajalle? Ehkä sen kellonajan ei käytännössä tarvitse ollakaan niin kovin tarkka? Jos horoskoopit esim. ajoille klo 6 ja klo 7 ovat oleellisesti samat niin tuntuisi että tuossa välissä ei ole sattunut mitään astrologisesti kovin merkittävää muutosta.Todennäköisesti henkilökohtainen horoskooppi kuitenkin on melko herkkä kellonajalle koska "nouseva merkki" on keskeinen horoskooppiin vaikuttava tekijä (lähinnä päivämäärästä riippuvan aurinkomerkin ohella).
Nouseva merkki vaihtuu keskimäärin noin kahden tunnin välein koska vuorokaudessa on 24 tuntia ja astrologian eläinradan merkkejä on 12 kpl.
Voisi siten olettaa että (saman päivänä) noin kahden tunnin välein henkilökohtaisessa horoskoopissa tapahtuu melko tuntuva muutos.
"Keskitaivas" ym. on tietysti myös, mutta ne luullakseni vaihtuvat suunnilleen samassa tahdissa tai ei ainakaan paljon nopeammin. Kaikkien näiden "summassa" voi tietysti tapahtua aika nopeaakin muutosta, vaikea sanoa tarkemmin tutkimatta? Selvä on että planeettojen keskinäiset aspektit eivät muutu kovin nopeasti, mutta sitten on myös planeettojen sijainti eri huoneissa joka on maapallon pyörimisestä riippuvaista joten ... kuka tuon kokonaisvaikutuksen osaa kokeilematta sanoa ... - mittava probleemi!
kokeilleen autuuteen kirjoitti:
Todennäköisesti henkilökohtainen horoskooppi kuitenkin on melko herkkä kellonajalle koska "nouseva merkki" on keskeinen horoskooppiin vaikuttava tekijä (lähinnä päivämäärästä riippuvan aurinkomerkin ohella).
Nouseva merkki vaihtuu keskimäärin noin kahden tunnin välein koska vuorokaudessa on 24 tuntia ja astrologian eläinradan merkkejä on 12 kpl.
Voisi siten olettaa että (saman päivänä) noin kahden tunnin välein henkilökohtaisessa horoskoopissa tapahtuu melko tuntuva muutos.
"Keskitaivas" ym. on tietysti myös, mutta ne luullakseni vaihtuvat suunnilleen samassa tahdissa tai ei ainakaan paljon nopeammin. Kaikkien näiden "summassa" voi tietysti tapahtua aika nopeaakin muutosta, vaikea sanoa tarkemmin tutkimatta? Selvä on että planeettojen keskinäiset aspektit eivät muutu kovin nopeasti, mutta sitten on myös planeettojen sijainti eri huoneissa joka on maapallon pyörimisestä riippuvaista joten ... kuka tuon kokonaisvaikutuksen osaa kokeilematta sanoa ...Tosin korkeilla maantieteellisillä leveyksillä huoneet eivät ole läheskään samankokoisia. Napapiirin pohjoispuolelle ohjelma ei välttämättä tee huonejakoa lainkaan koska ekliptika ajoittain ei leikkaa horisonttia ollenkaan. Pohjois-Suomessa täytyy jatkaa eläinrataa "alaspäin" eli etelään jos haluaa saada aikaan kunnollisen huonejaon.
Maan pyörimisestä tulee kuitenkin tuo nousevan merkin ja eri planeettojen sijainti huoneissa jolla on astrologista merkitystä. Kaikkiaan melko vaativa matemaattinen ongelma että miten voisi kattavasti sen kuvata ja tutkia miten nopeasti horoskooppi milloinkin muuttuu kellonajan funktiona. Luulenpa ettei siihen kokeilemista parempaa keinoa ole...
- ...
Tuo on huono tuo Helmen sivu. Siellä on esim väärä horoskooppi mulle. Olen oinas. Mutta sen sivun mukaan muka härkä
- Helmi
Aurinko Oinaassa
Oinas on tasapainossa itsensä kanssa eikä hae hyväksyntää muilta, vaan nauttii täysillä elinvoimastaan.
Heikkoudet: hermostunut, impulsiivinen, härnäävä, rauhaton ja ailahteleva luonne.
Mitä mahdoit tehdä väärin. Laitatko uudelleen. Kyllä siellä aurinkomerkiksi tulee Oinas. - ...
Kiitos. En minä osaa käyttää sitä sivua
- Avuksi.
Yritä vaan. Täytät ne kysyttävät tiedot ja jatkat siitä. Pyydä jotain avuksesi.
- kans.leri
Olet syntynyt samana päivänä kuin eräs historian tunnettu suurmies 88 vuotta aiemmin !
- Palava Pensas
Todellista ihmsen kokonaisvaltaiseen hyvinvointiin tähtäävää.
Suosittelen.
http://www.koemuutos.fi/irti-ennustusten-kierteesta/ - Etiikka/moraali.
Palava Pensas, kiitos! Se menee juuri noin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834483Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243248Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392904Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172707- 162630
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172549Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432547Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142085Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737