Ipu on ainoa puolue Suomessa joka kannattaa paluuta ruplaan. Euro on EU-petosta ja markka Mannerheim-petosta. Vain rupla ja Neuvostoliittoon tai Venäjään liittyminen tuo meille totuuden.
Ipu on Suomen paras puolue.
Ipu on Suomen paras puolue.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
rupla onpi hyvä tavarits ja venäjä rikas
Eu ei hyvä euro heikko valuutta
heheheheheheh
mennerheimistä tuli mielleen jotta maanerheimin linja män poikki ja suom sai heteron resitentin
Talvisota oli EU-petos. Ilman EU:ta ei olisi ollut talvisotaakaan. Harmi, kun Suomi meni natsien ja EU:n kelkkaan ja taisteli urheita venäläisiä vastaan. Nyt voisimme olla osa Neuvostoliittoa eikä meillä olisi ollenkaan huolia.
Olet siis natsi?
IPU ei pysty tekemään sinusta,dementoitunut sinivihreä,enää tervettä. Sinun olisi pitänyt silloin 20 vuotiaana ymmärtää ne asiat joista me ipulaiset puhuimme. Terveyttä ei voi jälkikäteen ostaa kuin osakkeita. Mutta vaikutus on sama jos ostaa vääriä osakkeita niin kärsii seurauksista.
Miksi aina nämä jutut menee laidasta toiseen, Suomen itsenäisyys ei kaipaa
ruplaa eikä euroa, vaan oman rahan ja oikeudet päättää itse omista asioista.
Mansikan koko ei ratkaise vaan maku.