Hei Kissalepakko! Tuossa ennen minua on joku jo kysynyt sinulta ja sain siitä idean omaani. Vastaa ensin hänelle.
Kysyisin, mitä tämä kevät toisi rakkauden suhteen minulle vaalealle naiselle? Näin viime yönä lempeän unen, jossa esiintyi yks mies menneisyydestäni. Voisiko sillä olla jokin merkitys, olisiko mahdollista tavata jälleen? Tai mitä muuta näkyy rakkauselämääni? Olisi kiva taas saada sydämentykytyksiä ;)
Kissalepakolle myös
6
97
Vastaukset
- ....
No,ääliö ei se katso kuin rahasta..
- ap
Sinulta ei oo kysytty yhtään mitään toosi äää....
Odotan Kissalepakkoa, ihana sanakin kirjoittaa ;)
uni ei tuo häntä takaisin kertoo vain kaipauksesta. ja jostain asiasta joka ei ole viellä käyty läpi. eli kaipauden tunteet on tuonut hänet sinun uniisi.
perhoset odotaa viellä tulemista et ole valmis uuteen. ennen sitä tulee lastari joka muutaa ja muovaa sinua uuteen suuntaan.se voi sattuakin henkisesti.- ap
Kiitos vastauksestasi! Niin varmaan uneni kertoo siitä, että hän on yhä ajatuksissani. Mutta sitten tuo laastari. Olen niin periaatteen ihminen, että en mitenkään suostu ottamaan ketään laastariksi itselleni. Olen siihen liian rehellinen ja empaattinen. Toivottavasti olen myös tarpeeksi tarkkasilmäinen, etten suostu kenenkään laastariksi. Sellaista kaipaavia on kyllä vaikka miten.
Hyvää, onnellista kevättä sinulle Kissalepakko!
olet oikeassa laastariksi joutuminen tai saa itse jonkun itseleen sen huomaa vasta jälkeen päin. onneksi se on kivuista pienin.
- ap
Nyt sait minut miettimään. Vastauksesi saa minut entistä tarkemmaksi. Laastariksi en nyt vain aio suostua. Kun on rehellinen itselleen ja muille, välttää laastarit. Elämä ei saa olla ajautumista. Laastariksi joutuvat mielestäni ne, jotka eivät uskalla olla rehellisiä, eivät uskalla toivoa itselleen parasta. Ja laastareita ottavat ne, jotka eivät arvosta toista ihmistä kovin paljon, joille nautinto tulee ennen vastuullisuutta. Minuun nämä luonnehdinnat eivät päde. Enkelien varjelusta toivoen. Hyvää ja onnekasta kevättä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 974337
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h444284- 1424178
- 1462904
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa282292- 1582174
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue202088- 401749
- 731350
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To261165