Melkosta sikaa Hentuselta.. Hakemalla haki kovan taklauksen pimeästä kulmasta suoraaan päähän ja kehtasi vielä ylimielisesti nostaa kätensä pystyyn taklauksen jälkeen... Ei kuulu jääkiekkoon..
Toivottavasti Miettinen ei loukkaantunut pahasti.
Sika Hentunen
4
122
Vastaukset
- Kuka päästi koirat..
Näin on. Ei taida Hentunen ymmärtää mitä tarkoittaa vastustajan kunnioitus. Jääkiekko on fyysinen peli, mutta tämän päivän temppu ei kuulu tähän peliin. Toivottavasti ei tullut pahaa loukkaantumista.
- Sepeteus#22
Jääkiekko on kontaktilaji eikä mitään neitien peliä. Pää ylös! Vastuussa on myös taklattava. Taklaus oli aivan puhdas, mutta tuli pimeästä kulmasta ja vastaanottaja oli matalassa asennossa. Ehdottomasti kuuluvat jääkiekkoon tällaiset avojään pommit. Eri asia on selästä laitaa vetämiset ja kirveeniskut mailalla.
- Peku 78
Sepeteus#22 kirjoitti:
Jääkiekko on kontaktilaji eikä mitään neitien peliä. Pää ylös! Vastuussa on myös taklattava. Taklaus oli aivan puhdas, mutta tuli pimeästä kulmasta ja vastaanottaja oli matalassa asennossa. Ehdottomasti kuuluvat jääkiekkoon tällaiset avojään pommit. Eri asia on selästä laitaa vetämiset ja kirveeniskut mailalla.
Oli miten oli, mutta kuka haluaa päättää työpäivänsä ambulanssi kyytiin kohti? Miettikää sitä "puhtaat taklaajat"? Vaikka jääkiekko on kontaktilaji aina ei tarvitse puhtaan taklauksen varjolla vahingoittaa vastustajaa!
- Juha8222222
Taklaus oli puhdas!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1252672- 2302090
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1851867- 501787
Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva241498Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1421495Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä581366- 1221158
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo293960Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65845