oot monta vuotta vaahdonnut et hifki voittaa kenet koska vaan ja oot aina ollu niin isoa hesan poikaa että!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mites nyt kun kausi taas loppu enne aikojaan? Nyt ei taida taas pukilta tulla mitään kommenttii. Oot ääliö idiootti luuseri lopun elämääsi ja tiedät itsekkin sen perkele.
Pukki nyt vastauksia !!!!!!!!!!
5
173
Vastaukset
- Maakuntakiekkko
Joopa joo, on tainnut Pukki luikkia Suomesta kuin se kuuluisa kuppa Töölöstä !!
- Hifk pettää aina!
Buggypoju on suurin vellibyysa & mekkoyttö mitä foorumilta löytyy. Häpäisee ja nöyryyttää sotaveteraanieja yhdistämällä nuo suuret sankarit ruotsalaislähtöiseen jääkiekkojoukkueeseen! Voiko suurempaa loukkausta tehdä sotaveteraaneja kohtaan?? Kaveri kannattaa ruåtsalaista alkuperää olevaa joukkuetta,asuu väitteensä mukaan ulkomailla,hengailee väittämänsä mukaan ulkomaisen naishenkilön kanssa. On siinä Buggypojulla tosi isänmaallinen lähtökohta ja pohja horista Suomen sodista ja isänmäällisuudesta. Huhhuh. Suuri häpeä että kyseinen henkilö ylipäätään kirjoittaa millään suomalaista jääkiekkoa käsittelelevällä foorumilla!
- Taidat olla KADE !!!
Nauratta kun pöndet on kateellisia bukille kun sillä on massii asua ulkomailla. tee ite perässä jos pystyt. Nostasin hattuu tollaselle jos olis päässä. Hifk on yhtäkuin suomalainen jääkiekko. piste.
- ifk = Ruotsi
Taidat olla KADE !!! kirjoitti:
Nauratta kun pöndet on kateellisia bukille kun sillä on massii asua ulkomailla. tee ite perässä jos pystyt. Nostasin hattuu tollaselle jos olis päässä. Hifk on yhtäkuin suomalainen jääkiekko. piste.
Asuminen on ulkomailla selvästi halvempaa yli 90% maailman eri maista että se niistä Bugin varoista. Persaukiset pakenevat epäisänmaallisesti halpoihin maihin pakoon Suomen verotusta ja jättää sitä kautta myös avustamasta buggypojunkin hehkuttamia sotaveteraaneja!! Hifk on yhtä kuin ruotsalainen jääkiekko Suomessa!!
- Oot tosi kade !!!
ifk = Ruotsi kirjoitti:
Asuminen on ulkomailla selvästi halvempaa yli 90% maailman eri maista että se niistä Bugin varoista. Persaukiset pakenevat epäisänmaallisesti halpoihin maihin pakoon Suomen verotusta ja jättää sitä kautta myös avustamasta buggypojunkin hehkuttamia sotaveteraaneja!! Hifk on yhtä kuin ruotsalainen jääkiekko Suomessa!!
Mul on ox frendi, joka asuu thaimaassa. Myi raksafirman ja elää herroiks siellä. Kyl mä ymmärrän ja komppaan pukkia. Mäkin lähtisin heti ulkomaille asuun jos olis massii. Buggihan asuu ilmeisesti argenttiinassa ja jos niitä mimmejä kattoo netistä niin en yhtään ihmettele miksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?927200Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277129Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1196628Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975598Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t635546Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455434Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t35394Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa655265Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus435148Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274646