Joku surkea mersu, pitäisi olla joku musta Aston Martin vähintään, jotta voi Jyväskylää edustaa.
No Bentley voisi menetellä, mutta siltikin luuserin auto BMW:kin.
Roll's Royce se tietysti pitäisi olla.
... tämä oli sarkasmia.
Mutta kaupunginjohtajalla jos on tuollaiset toiveet, niin ehdottaisin oikeasti että Andersson käyttää "apostolinkyytiä", eli kävelee kaikki työmatkansa, jotta saa Jyväskylän hallinnon kulut kuriin, ja talouden nousuun.
Eli: ajokielto Anteron-Poika Anderssonille vaan, kunnes talous kasvaa.
Kaupunginjohtajalla on vielä huono auto.
vastuutavähänjohtaja
4
128
Vastaukset
- Arvotkohdalleen
Luulen että Isä Jeltsin ajaisi mieluiten Volgalla.
- ootko kateellinen?
Ei se ajokielto kasvata kaupungin taloutta yhtään, tuskin niitä bensoja kaupunki maksaa. Olen kaupunginjohtajan nähnyt useinkin kävelemässä tuolla keskustassa.
- Selvishänse
Jos otat, et aja. Vai olet usein nähnyt, hmmm.
Volvon kyydissä tuo näyttää kulkevan. Mutta jos toiveesi mukaisesti kaupungin johtaja kulkisi "apostolinkyydillä" niin se tulisi kalliiksi veronmaksajille. Työaika menisi siirtymiseen paikasta toiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3519483Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat885932Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3665537SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden973911Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33332Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien682885Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal752862Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52643Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72578- 1142548