Liittymän vaihto on edessä, enkä löydä selvyyttä Elisan 4G liittymien todelliseen operointiin. Elisa/saunalahti tarjoaa kahta erilaista 4G-liittymää, toinen hitaampi, toinen nopeampi.
Toimivatko mainostetut langattomat 4G- liittymät oikeasti 4G-verkossa, vai onko kyseessä 3G-verkon puolella "nopeutettuna" (DC) toimiva liittymä?
Nopeus sinällään ei tässä nyt ole pointti, vaan verkon ruuhkaisuus. Isot pojat kun väittävät, että 3G pätkii runsaan käyttäjämäärän takia ja 4G-verkon puolella olisi paremmin tilaa.
Elisan 4G = 3G HSPA DC?
adhd-hoc
1
393
Vastaukset
- sdfv555
Tämä asia riippuu kokonaan siitä missä aiot yhteyttä käyttää. Jossakin päin Suomea ei edes GSM kännykät toimi kunnolla, ja jossakin on 4G, 3G, ADSL, Cable, valokuitu, HSUPA, ja kaikkea muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1121681Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181