Olen Urpo!

Olen opetellut ulkoa kaikki Venelehden vuosikerrat. Viimeisimmän numeron luen aina veskissä vapisevin käsin.
Venettä minulla ei ole, toimin silti palstan asiantuntijana.
Mutta kun ei rahat muuhunkaan riitä, niin kadehtien haukun sitten kaikki ranskalaiset ja saksalaiset uuden sukupolvenveneet, milloin mistäkin syystä.
Voi että pitää olla URPO.
5249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ahaa. Tämä selittääkin paljon. Mutta miksi luet venelehtiä veskissä?

Äänestä

Olen uppotukkiveneilijä, mutta kun ei rahat muuhunkaan riitä, niin kadehtien haukun sitten kaikki ranskalaiset ja saksalaiset uuden sukupolvenveneet, milloin mistäkin syystä.

Kins cruiser 33 ja scylla ovat ainoat oikat purjeveneet. Vor ja ac pellejenkin pitäisi purjehtia niillä, eikä nilllä nykyisillä 20 solmua kulkevilla silityslaudoilla ja trampoliineilla.

Äänestä

Olen uppotukkiveneilijä, on mulla vene kesämökkinä, toimin silti palstan asiantuntijana. Kadehtien haukun sitten kaikki ranskalaiset ja saksalaiset uuden sukupolvenveneet, milloin mistäkin syystä.
Voi että pitää ollakin uppotukkiveneilijä, mutta vanha surkimus ei käy kaupaksi ja siksi täällä mesoan..

Äänestä

1. hanki hidas matkapursi
1. liity ja pysy kesämökkisaariseurassa.


Voila, olet urpo jonka pää ei kestä yhtään mitään.

Äänestä

olen urpo, en ehdi kirjoittaa asiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2+20 kirjoitti:

Olen opetellut ulkoa kaikki Venelehden vuosikerrat. Viimeisimmän numeron luen aina veskissä vapisevin käsin.
Venettä minulla ei ole, toimin silti palstan asiantuntijana.
Mutta kun ei rahat muuhunkaan riitä, niin kadehtien haukun sitten kaikki ranskalaiset ja saksalaiset uuden sukupolvenveneet, milloin mistäkin syystä.
Voi että pitää olla URPO.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu